Kompaktný smartfón od Sony je bližšie: Takto by mala vyzerať nová Xperia

Dočkáme sa ďalšieho Sony smartfónu do jednej ruky?

Od novembra minulého roka sa špekuluje, že japonský výrobca Sony opráši značku rozmerovo neveľkých smartfónov Xperia Compact. V záplave mobilných zariadení s poriadne veľkou obrazovkou by to mohol byť dobrý ťah na bránu.

Či sa bude nový kompaktný smartfón skutočne nazývať Xperia Compact zatiaľ nie je isté. Bolo by však na škodu nepoužiť overenú a známu značku.

Prvý pohľad na novinku ponúka známy informátor OnLeaks, vizualizácie smartfónu zverejnil na webe voice.com.

Xperia Compact by mala mať rozmery 140 x 68,9 x 8,9 mm pri obrazovke s uhlopriečkou 5,5-palca. Smartfón tak bude o niečo väčší ako iPhone 12 Mini, ktorý meria 131,5 x 64,2 x 7,4 mm.

Foto: OnLeaks/Voice

Čo ponúkne interiér Sony Xperia Compact?

Na prednej strane smartfónu si nájde miesto 8 Mpx fotoaparát, ktorý inžinieri umiestnia do malého zárezu v tvare slzy. Zadnú stranu obsadí duálny fotoaparát na čele s hlavným, 13 Mpx snímačom obrazu. Výrobca pravdepodobne ponúkne aj 3,5 mm jack pre slúchadlá a snímač odtlačkov prstov v bočnom tlačidle.

Otázna je ostatná špecifikácia. Xperiu Compact by sme najradšej videli ako plnohodnotnú vlajkovú loď, vďaka čomu by sme ju mohli považovať za obstojnejšiu konkurenciu k uvedenému iPhone 12 Mini.

TIP REDAKCIE
Japonsko sa konečne lúči s disketami. Ich výroba bola ukončená ešte pred 10 rokmi
Foto: OnLeaks/Voice

Skôr to ale vyzerá na kategóriu strednej, resp. vyššej strednej triedy. Pôvodné dohady hovorili o použití čipsetu Snapdragon 7. radu s 5G konektivitou. Na druhú stranu, skromnejšia výbava zariadenie zbytočne nepredraží a bude po ňom môcť siahnuť väčšia skupina zákazníkov, pokiaľ budú mať záujem.

Kompaktný smartfón od Sony sme naposledy videli v roku 2018, kedy vznikla Xperia XZ2 Compact. Tá má podobné rozmery (135 x 65 x 12,1 mm) ako aktuálne očakávaná novinka. Smartfón z roku 2018 mal ale menší, len 5-palcový displej, keďže ho obkolesovali hrubšie okraje.

Foto: OnLeaks/Voice

Nová Xperia Compact by mala byť predstavená v priebehu tohto roku. Snáď sa neoficiálne správy potvrdia a na trh skutočne zamieri dostupný smartfón s Androidom, ktorý sa bude dať pohodlne ovládať jednou rukou.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať