Qualcomm má nový ultrazvukový snímač: Je o 77% väčší a o 50 % rýchlejší!

Spoločnosť Qualcomm po pár rokoch inovovala svoju ultrazvukovú čítačku odtlačkov prstov známu ako 3D Sonic, ktorá je po novom väčšia a rýchlejšia.

Spoločnosť Qualcomm po pár rokoch inovovala svoju ultrazvukovú čítačku odtlačkov prstov známu ako 3D Sonic, ktorá je po novom väčšia a rýchlejšia.

Ultrazvukový snímač odtlačkov od Qualcommu sa prvýkrát objavil pod obrazovkou smartfónu Samsung Galaxy S10. Postupne ho výrobca nasadil aj v modeloch Note10, S20 a Note20.

Ultrazvuková technológia by mala byť, papierovo, presnejšia a spoľahlivejšia ako optické riešenia, na ktoré sa v rámci snímania odtlačkov prstov spolieha Huawei, OnePlus, Motorola a ďalší.

Aj keď je umiestnenie snímača odtlačkov pod obrazovkou pokrokové, klasické fyzické čítačky, vložené napr. do bočného tlačidla, sú stále rýchlejšie a citlivejšie. Zmeniť, aspoň dorovnať, by to mohol ultrazvukový snímač 3D Sonic 2. generácie.

qualcomm
Foto: Qualcomm

Qualcomm pri ňom sľubuje zlepšenie rýchlosti rozpoznávania o 50 percent. Okrem toho uvádza, že je novinka o 77 percent väčšia. Snímač prvej generácie meria 4 x 9 milimetra, 2. generácia má rozmery 8 x 8 milimetra. To znamená, že 0,2 milimetra hrubý senzor zachytí 1,7-násobne viac biometrických údajov.

TIP REDAKCIE
VIDEO: Takto vyzerá vôbec prvý iPhone s USB-C portom!

Qualcomm uviedol, že 3D Sonic 2. generácie sa v smartfónoch objaví „začiatkom roka 2021“. Asi nebude prekvapením, ak naň natrafíme vo vlajkovej triede Galaxy S21, ktorú Samsung predstaví o pár dní.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať