Starlink Elona Muska je už aj v Európe! Toľkoto by ste museli platiť každý mesiac

Elon Musk je známy vďaka svojim progresívnym firmám. Automobilka Tesla prekonáva jeden rekord za druhým, inak tomu nie je ani pri vesmírnej SpaceX.

Elon Musk je známy vďaka svojim progresívnym firmám. Automobilka Tesla prekonáva jeden rekord za druhým, inak tomu nie je ani pri vesmírnej SpaceX. Musk zmenil spôsob, akým sa ľudia dostávajú na obežnú dráhu a plánuje pripraviť plán ako sa dostať na ďalšie planéty slnečnej sústavy.

Ako na to všetko zarobiť? Dobrá otázka, ktorá má niekoľko riešení. Časť finančných problémov určite vyrieši neutíchajúci záujem o elektromobily Tesla. Ďalšiu časť potrebných prostriedkov má doplniť vesmírny internet zložený z masívnej konštelácie nízko letiacich satelitov Starlink.

Konštelácia satelitov Starlink na nočnej oblohe.

Práve tie Muskova firma sprístupnila aj užívateľom v Európe, informovala britská BBC, ktorú citoval server DSL.

SpaceX prvé testy spustil ešte v decembri 2020, len krátko po tom ako dostal od regulačného úradu Ofcom zelenú. Teraz je internet pripravený na širšiu dostupnosť.

Terminál nutný pre využitie internetu od Starlink má prezývku Dishy Mc FlatFace

K internetu od Starlink budú zákazníci potrebovať prijímač s označením Dishy McFlatFace, ktorý momentálne stojí 439 libier (490 eur) a mesačné predplatné za 84 libier (93,82 eura). Nie je to teda lacný špás, najväčší fanúšikovia si ale určite prídu na svoje.

TIP REDAKCIE
POZOR na veľký podvod: Falošné profily sa snažia Slovákov okradnúť o peniaze!

Konštelácia Starlink momentálne pozostáva z 800 satelitov. Do roku 2026 ich chce mať Musk na oblohe vyše 12 000. Spoločnosť momentálne pracuje na spustení internetového pripojenia aj v ďalšej európskej krajine – v Grécku. Dostupnosť odhadujú na apríl 2021.

Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať