MIMORIADNE: Prišiel vám email z tohto účtu? Ministerstvo varuje pred vážnym podvodom!

Na tento email si dávajte veľký pozor.

1

Spôsobov ako ľuďom ublížiť na internete je nespočetne. Číhajú na nás vymyslené súťaže, zasielanie škodlivých upozornení alebo emailov. Pozor si treba dávať hlavne pri emailoch alebo SMS-kách tváriacich sa tak, akoby pochádzali od finančných inštitúcií a po novom aj z ministerstva.

Presne tak, najnovšia vlna útokov sa šíri z emailového účtu, ktorý sa snaží napodobniť Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny. Ministerstvo na šíriaci sa podvod upozornilo na svojom Facebooku.

Upozorňujeme, že sa šíri podvodný email z adresy spolocnastarostlivost@gmail.com. Táto adresa sa snaží vystupovať v našom mene. Od týchto emailov sa dištancujeme a upozorňujeme na toto podvodné konanie,píše ministerstvo.

Ministerstvo ďalej upozorňuje, že všetky oficiálne emaily posiela jedine z emailovej adresy končiacej @employment.gov.sk. Ak ste dostali email z podvodného účtu, určite neotvárajte prílohu, ktorá k nemu môže byť priložená.

To, ako email vyzerá a čo v ňom útočník spomína už ministerstvo nespomína. Je to však ďalšie pripomenutie toho, aký veľký pozor si treba na internete dať.

Dajte o tejto informácii vedieť vašim blízkym a známym, nech náhodou v týchto náročných časoch neskočia na lep podvodníkom.