MIMORIADNE: Prišiel vám email z tohto účtu? Ministerstvo varuje pred vážnym podvodom!

Spôsobov ako ľuďom ublížiť na internete je nespočetne. Číhajú na nás vymyslené súťaže, zasielanie škodlivých upozornení alebo emailov.

Spôsobov ako ľuďom ublížiť na internete je nespočetne. Číhajú na nás vymyslené súťaže, zasielanie škodlivých upozornení alebo emailov. Pozor si treba dávať hlavne pri emailoch alebo SMS-kách tváriacich sa tak, akoby pochádzali od finančných inštitúcií a po novom aj z ministerstva.

Presne tak, najnovšia vlna útokov sa šíri z emailového účtu, ktorý sa snaží napodobniť Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny. Ministerstvo na šíriaci sa podvod upozornilo na svojom Facebooku.

Upozorňujeme, že sa šíri podvodný email z adresy spolocnastarostlivost@gmail.com. Táto adresa sa snaží vystupovať v našom mene. Od týchto emailov sa dištancujeme a upozorňujeme na toto podvodné konanie,píše ministerstvo.

Ministerstvo ďalej upozorňuje, že všetky oficiálne emaily posiela jedine z emailovej adresy končiacej @employment.gov.sk. Ak ste dostali email z podvodného účtu, určite neotvárajte prílohu, ktorá k nemu môže byť priložená.

TIP REDAKCIE
Honor nepoľavuje, nový rad smartfónov môže predstaviť už 1. decembra!

To, ako email vyzerá a čo v ňom útočník spomína už ministerstvo nespomína. Je to však ďalšie pripomenutie toho, aký veľký pozor si treba na internete dať.

Dajte o tejto informácii vedieť vašim blízkym a známym, nech náhodou v týchto náročných časoch neskočia na lep podvodníkom.

Total
67
Zdieľaní
Total
67
Zdieľať