Motorola chystá novú vlajkovú loď. Čo ponúkne a ako bude vyzerať?

Motorola Edge S má byť cenovo dostupná vlajková loď, ktorý bude silným konkurentom pre Galaxy S20 FE od Samsungu či Pixel 5 od Google.

V novembri minulého roku sme sa dopočuli o ďalšej vlajkovej lodi z kuchyne spoločnosti Motorola. Už vieme, že ponúkne displej s netradičnou obnovovacou frekvenciou 105 Hz a 64 Mpx hlavný snímač obrazu. Dnes už vieme aj to, ako bude vyzerať.

Zariadenie totižto pózuje na prvých živých fotografiách. Publikované boli na webe Voice.

Zadná strana telefónu bude domovom pre obdĺžnikový foto modul s celkovo štyrmi snímačmi, ktorým bude šéfovať už spomenutý 64 Mpx objektív. Predpokladá sa, že okrem iného bude podporovať funkciu Audio Zoom, čo znamená, že zvuk sa bude prispôsobovať podľa miery priblíženia.

Predná strana sa bude vystatovať rozľahlým displejom rozpínajúcim sa ku všetkým štyrom hranám. V jeho ľavom hornom rohu svoje miesto zaujmú dva selfie snímače. Zatiaľ však nie je isté, aké rozlíšenia ponúknu.

Zariadenie sa aktuálne skrýva pod označením Nio. Predchádzajúce špekulácie naznačovali, že smartfón debutuje ako člen rodiny Moto G. Po novom to však vyzerá, že na svet príde ako Motorola Edge S.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Facebook chce zmeniť názov spoločnosti, vieme, čo je za tým!

Interiér má obývať nový čipset zo série Snapdragon 800 – s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o Snapdragon 888. Spolupracovať bude s 12 GB operačnej pamäte a už predinštalovaným systémom Android 11.

Predstavenie môže prísť v priebehu najbližších týždňov

Výrobca existenciu zariadenia doposiaľ nepotvrdil. No podľa nedávneho príspevku na sieti Weibo, ktorý zverejnil Chen Jin, riaditeľ Lenovo pre Čínu, to vyzerá, že sa jeho predstavenia dočkáme už v priebehu nasledujúcich týždňov.

Motorola Edge S má byť cenovo dostupná vlajková loď, ktorý bude silným konkurentom pre Galaxy S20 FE od Samsungu či Pixel 5 od Google, píše Android Central. Jeho cena by sa teda mohla pohybovať okolo 650 až 700 €.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať