Igorovi Matovičovi volali útočníci: Chceli mu opraviť počítač

O tom, že Slovákom volajú alebo prezváňajú rôzne čísla, ktoré majú nekalé úmysly, informujeme pravidelne.

O tom, že Slovákom volajú alebo prezváňajú rôzne čísla, ktoré majú nekalé úmysly, informujeme pravidelne. Väčšinou ide o menej škodné prezváňanie, najnovšie sa však rozmohla oveľa agresívnejšia forma podvodu.

Útočníci vám zavolajú a hovoria, že sú podporou Microsoft a že váš počítač je vystavený nebezpečenstvu. Chcú ho opraviť, za poplatok samozrejme. Keď im do počítača umožníte prístup (cez niektorý z programov ako TeamViewer), až vtedy vám ho zamknú a začnú požadovať poplatok za jeho opätovné sprístupnenie.

O tom, že si útočníci nevyberajú sa presvedčil aj premiér SR, Igor Matovič. O svoje skúsenosti sa podelil na svojej Facebookovej stránke.

BACHA – HOAX O POMOCI, začína sa príspevok. „… pred chvíľou mi z nemeckého čísla po anglicky volal milý a zjavne ázijský hlas … o tom, ako volá z centra podpory Microsoftu, ako som si stiahol vírus do kompu, ako mi chce pomôcť vírus odstrániť, ako si mám komp zapnúť a bude ma navigovať … až ma to prestalo baviť a poprosil som, nech zavolá za 20 minút … a potom presne za 20 minút spŕška volaní z rôznych nemeckých čísiel,“ popisuje situáciu premiér.

TIP REDAKCIE
Slovák si vyrobil falošný COVID preukaz: Chytila ho polícia, hrozí mu 24 mesiacov za mrežami

IDE O PODVOD … slečinka by vás vynavigovala k tomu, že nakoniec by síce komp bol váš, ale pod kontrolou podvodníkov … a vy by ste boli radi, aby ste sa za ťažké prašule do kompu opäť raz dostali,“ vysvetlil Matovič.

Zdroj: Igor Matovič/FB

K svojmu príbehu pripojil aj screenshot čísel, ktoré mu volali. Pripájame ich nižšie, možno raz niekomu poslúžia pre rýchlu identifikáciu útočníkov. Ak volali aj vám, dajte nám do diskusie vedieť, aké, radi ich doplníme.

  • +49 271 67465
  • +49 3609 6464
  • +49 40 797838
  • + 49 6869 6930
  • +49 6523 6542
Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať