iPhone 12 sú najpredávanejšími 5G smartfónmi, tvrdia analytici

iPhone 12 zaznamenali ohromný úspech už v októbri. Je nutné podotknúť, že 16. októbra boli ešte len sprístupnené prvé predobjednávky.

Aj napriek svojmu neskoršiemu príchodu do segmentu s 5G konektivitou sa smartfóny iPhone 12 umiestnili na prvých priečkach rebríčku najpredávanejších 5G smartfónov. S prehľadom prekonal aj Samsung, píše server NoypiGeeks.

Spoločnosť Counterpoint Research informuje, že najnovšie smartfóny od Apple zaznamenali ohromný úspech už v októbri. Je nutné podotknúť, že počas tohto mesiaca, konkrétne 16. októbra, boli ešte len sprístupnené prvé predobjednávky. S expedovaním sa začalo približne o týždeň neskôr, konkrétne 23. októbra. Už vtedy sa však 5G modely iPhone 12 tešili enormnej popularite.

Zdroj: Counterpoint Research

Približne dva mesiace predtým Samsung predstavil Galaxy Note20 Ultra, ktorý si chvíľku, resp. do debutu iPhone 12, držal vedenie. Následne sa však situácia na trhu dramaticky zmenila. Najnovšie kúsky od iPhone si pripisujú až 24-percentný podiel na trhu s 5G smartfónmi. Galaxy Note20 Ultra sa zasluhuje “len” o 4-percentný podiel.

TIP REDAKCIE
Uber si od zákazníka vypýtal 600 dolárov: Na 9 hodín uviazol v zápche

Aj keď za najnovšou sériou iPhonov mierne zaostáva, stále ide o tretí najobľúbenejší 5G smartfón na trhu. V rebríčku sa však objavili aj modely Galaxy Note20 a Galaxy S20+. Obidve si pripisujú 2-percentný podiel.

Úprimne, nie je sa čo čudovať. Smartfóny iPhone sa predávajú vo viac ako 140 krajinách po celom svete. Pochopiteľne, k rastu popularity 5G iPhonov výrazne dopomohli aj vianočné sviatky. A niet pochýb, že tento rast bude pokračovať aj počas tohto roku, minimálne kým nebude predstavená séria iPhone 13.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať