Budúcoročný Huawei P50 Pro by mal nakoniec poháňať 5 nm čipset Kirin 9000

Spoločnosť Huawei predstavuje každoročne dva vlajkové smartfóny z modelového radu P a Mate. Pred pár týždňami sme spoznali Mate 40 Pro.

Spoločnosť Huawei predstavuje každoročne dva vlajkové smartfóny z modelového radu P a Mate. Pred pár týždňami sme spoznali Mate 40 Pro a podľa obvyklej stratégie výrobcu by mal byť začiatkom budúceho roka predstavený aj smartfón P50 (Pro).

Huawei P50 Pro to však mal nahnuté, keďže spoločnosť kvôli sankciám americkej vlády stratila prístup k výrobným kapacitám TSMC. Táto firma pre Huawei vyrábala procesory Kirin, pričom tým posledným je 5 nm Kirin 9000.

TSMC údajne stihol spoločnosti Huawei dodať 9 miliónov kusov čipsetov Kirin 9000, ktorými výrobca osádza zatiaľ najnovšiu vlajkovú loď Mate 40 Pro.

Huawei Mate 40 Pro

Zásoby kľúčových komponentov sa mali výrobcovi minúť už začiatkom budúceho roka, nadchádzajúci Huawei P50 Pro by teda musel poháňať iný typ čipsetu, napríklad z dielne MediaTeku alebo Qualcommu.

Qualcomm získal povolenie od americkej vlády, podľa ktorého môže s Huawei opäť obchodovať. Nesmie mu však dodávať 5G technológie. Aspoň zatiaľ.

Kórejský portál The Elec však na základe informácií z prostredia výrobcu tvrdí, že Huawei P50 Pro má byť predstavený v prvom polroku 2021 a pracovať má s 5 nm procesorom Kirin 9000.

Huawei teda môže rozdeliť skromnejšie zásoby pokrokových procesorov medzi dve vlajkové lode. Tento scenár by bol reálny v tom prípade, ak by bol dopyt po sérii Mate 40 menší ako sa očakávalo.

TIP REDAKCIE
Facebook dostal miliónovú pokutu, zatajoval informácie o prevzatí Giphy

Skôr výrobcovi Huawei „pomôže“ značka Honor. Huawei svoju dcérsku firmu produkujúcu cenovo dostupnejšie zariadenia predal. Aj smartfóny Honor poháňali čipsety Kirin z polovodičovej divízie Huawei. Po odpredaji značky už Huawei nemusí zabezpečovať komponenty aj pre smartfóny Honor, časť zásob teda môže ušetriť.

The Elec ďalej dodáva, že Huawei P50 Pro bude vybavený OLED displejmi spoločností Samsung a LG, ktoré už pracujú na dodaní potrebného počtu zobrazovacích panelov.

Generálny riaditeľ Huawei uviedol, že kvôli sankciám americkej vlády, ktoré spoločnosť okrem iného odstrihli aj od služieb Google, dodali na trh v roku 2019 o 60 miliónov smartfónov menej.

V rámci prémiovej kategórie mal Huawei v roku 2019 predať 44 miliónov smartfónov radu P a Mate.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať