garmin lily

Smart hodinky navrhnuté pre ženy. Taká je novinka Garmin Lily

Najmenšie hodinky od Garminu.

Na trhu s nositeľnou elektronikou sa dnes nachádza množstvo produktov z kategórie inteligentných hodiniek. Smart hodinky určené priamo pre zápästia nežnejších polovičiek sme tu ale asi ešte nemali.

Predstavil ich Garmin, hodinky nesú označenie Lily a ich výrobca tvrdí, že ide o hodinky, „na ktoré ženy čakali“. Dostupné budú v dvoch prevedeniach. Športový model má telo z hliníka a silikónový remienok, stojí 199,90 eur.

Klasický model za 249,90 eur je vybavený remienkom z kože a puzdrom z nehrdzavejúcej ocele. To, že sú nové hodinky špeciálne navrhnuté pre ženy, badať na prvý pohľad. Svedčí o tom ich dizajn a v neposlednom rade veľkosť.

Garmin Lily
Garmin Lily Sport

Okrúhly ciferník má priemer len 34,5 milimetra. Pre porovnanie, displej hodiniek Apple Watch SE tvorí obdĺžnik s rozmermi 40 x 34 milimetrov. Garmin Lily sú teda najmenšími hodinkami, aké kedy tento výrobca vytvoril.

Prevedenie hodiniek je spojené s istými negatívami. Dizajnu museli ustúpiť niektoré funkcie, hoci to podstatné hodinky ponúkajú. Dotyková obrazovka je, žiaľ, len monochromatická. Výhodou ale je, že nebude drancovať neveľkú batériu, ktorá sa v hodinkách nachádza.

TIP REDAKCIE
Britský regulátor rozhodol: Facebooku nariadil, aby predal platformu Giphy
Garmin Lily
Garmin Lily Classic

Garmin uvádza, že hodinky Lily vydržia na jedno nabitie až 5 dní, čo je pri ich rozmeroch rozhodne pôsobivé. Všetko ale bude závisieť od spôsobu a intenzity ich používania.

Hodinky dokážu sledovať kroky, spálené kalórie, spánok, monitorovať rozličné druhy športov, nechýba meranie nasýtenia krvi kyslíkom a srdcového rytmu alebo monitorovanie ženského zdravia – menštruácie a tehotenstva. S elimináciou stresu zase pomôžu dychové cvičenia.

Čo chýba? V prvom rade to je polohovanie GPS. Okrem toho musia ženy zabudnúť na offline hudbu či platby cez službu Garmin Pay. Doručovanie upozornení zo smartfónu je samozrejme prítomné.

Podľa blogu Garmin sa tieto hodinky začnú na našom trhu predávať „čoskoro“. Z každej verzie budú dostupné tri farebné varianty.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať