Facebook zo záhadného dôvodu odhlásil všetkých majiteľov iPhonov

Facebook nemá žiaden výpadok, ani iný technický problém. Za jedno rozhodnutie si však vyslúžil viac pozornosti, než možno chcel.

Facebook nemá žiaden výpadok, ani iný technický problém. Za jedno rozhodnutie si však vyslúžil viac pozornosti, než možno chcel. Zmätení majitelia iPhonov po celom svete totiž zistili, že ich Facebook všetkých odhlásil. Naraz. To, prečo tak spravil zatiaľ nie je známe.

Vyzerá to však tak, že všetci, ktorí používajú iOS verziu aplikácie sa musia opätovne prihlásiť. Na tom by nebolo nič strašné ak by s prihlásením neboli problémy. Tie hlásili hlavne tí používatelia, ktorí mali zapnuté dvojfaktorové overenie cez SMS správu.

Je to pravdepodobne z toho dôvodu, že kvantá majiteľov iPhonov preťažili server, ktorý generoval a odosielal SMS správy. Mnohí z nich tak museli na Facebook nahrať svoj občiansky preukaz alebo pas, pomocou ktorého ich sociálna sieť identifikovala.

Facebook o probléme vie

Facebook si je problému dobre vedomý. „O tom, že sa niektorí používatelia nevedia prihlásiť na Facebook, vieme. Tento problém je spôsobený zmenou v nastavení. Na opravení chyby už pracujeme,“ povedal hovorca Facebooku.

Ak máte iPhone, odhlásil vás Facebook tiež? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať