Konzoly Xbox konečne podporujú prehrávanie HDR videí na YouTube

Majitelia herných konzol Xbox One S, One X, Series S a Series X si môžu konečne vychutnávať obsah v službe YouTube v HDR kvalite.

Majitelia herných konzol Xbox One S, One X, Series S a Series X si môžu konečne vychutnávať obsah v službe YouTube v HDR kvalite.

Existujúcu podporu pre HDR YouTube videá si v konzolách všimol portál Flat Panels HD. Potvrdzuje ju aj oficiálny text na stránke technickej podpory YouTube.

Flat Panels HD trefne poznamenal, že Microsoft sľuboval podporu pre HDR videá z YouTube pre konzoly Xbox od roku 2017. Dočkali sme sa jej až teraz. Lepšie neskoro ako nikdy, no mohla prísť aj skôr.

Farebnejšie, jasnejšie a zreteľnejšie videá si diváci zobrazia v maximálnom rozlíšení podľa typu konzoly Xbox. Model Series X si bez problémov poradí so 4K rozlíšením pri 60 FPS. Xbox One S zvládne HDR videá pri maximálnej 1440p kvalite a 60 snímkach za sekundu.

Foto: The HDR Channel

Doterajšia podpora HDR obsahu na Xbox One sa týkala len VoD služieb Netflix a Amazon Prime Video. Jediné, čo teraz potrebujeme, je viac YouTube videí dostupných vo formáte HDR.

TIP REDAKCIE
Francúzi modernizujú: Na orbitu vyslali najmodernejšiu vojenskú družicu

Väčšina autorov sa zatiaľ vyhýba tvorbe videí v HDR kvalite. Pozrieť si tak zväčša môžeme rôzne ukážky a demo snímky (napríklad toto), ktoré sú síce oku lahodiace, no po chvíli omrzia.

Mimochodom, HDR videá z YouTube stále nepodporuje konzola PlayStation 5. Predchádzajúca generácia konzoly PlayStation 4 pritom dokáže HDR YouTube videá prehrávať od konca roka 2019. PS5 určite nezostane pozadu, Sony ale zatiaľ nepriblížilo, kedy podporu zavedie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať