android 11

Android 11 pre OnePlus 7T a 7T Pro sa blíži, dostupná je prvá beta verzia systému

Výrobca OnePlus pokračuje v softvérových inováciách svojich smartfónov. Po zariadeniach OnePlus 8 prichádza rad na predchádzajúce generácie smartfónov.

Čínsky výrobca OnePlus pokračuje v softvérových inováciách svojich smartfónov. Po zariadeniach OnePlus 8, ktoré dostali aktualizáciu na Android 11 medzi prvými, prichádza rad na predchádzajúce generácie smartfónov OnePlus 7T a 7T Pro.

Pre tieto smartfóny je však zatiaľ dostupná len beta verzia nového operačného systému Android 11, na ktorom je postavená nadstavba Oxygen OS 11. Beta verzia mala byť dostupná už v decembri, problémy so šifrovaním ale jej príchod o nejaký čas oddialili.

Ak jeden z dvojice smartfónov vlastníte a chcete pracovať s OS Android 11, mali by ste počkať na vydanie stabilnej verzie systému Oxygen OS 11. Beta verziu si totiž musíte stiahnuť a nainštalovať manuálne.

oneplus 7T Pro
OnePlus 7T Pro

Proces vymaže všetky údaje zo zariadenia, ktoré si tým pádom musíte pred inštaláciou zálohovať. Okrem toho musíte počítať s ďalšími komplikáciami, ktoré sú spojené s používaním nestabilnej verzie systému.

Ide o zvýšenú spotrebu energie, ktorá vedie ku kratšej výdrži na jedno nabitie. Načítavanie niektorých aplikácií môže prebiehať pomalšie, problémové tiež môže byť zobrazovanie multimediálnych súborov. Slúchadlá a reproduktory pripojené cez Bluetooth nemusia prehrávať zvuk zo smartfónu. Zlyhávať môže aj nastavenie jasu obrazovky.

TIP REDAKCIE
POLÍCIA REAGUJE: Nemieni tolerovať online šikanu, má ostrý odkaz pre Tarabu!

OnePlus upozorňuje, že beta zostava je určená len odomknutým smartfónom OnePlus 7T a 7T Pro. Smartfóny zakúpené prostredníctvom operátorov musia počkať na vydanie stabilnej aktualizácie.

Všetky podstatné detaily, aj zoznam zmien, nájdete na fóre OnePlus na tejto adrese. Hoci sa aktualizácia na Android 11 zdrží, vývojári si aspoň pripravili množstvo noviniek, ktoré používanie smartfónov spríjemnia.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať