Netflix boduje s francúzskym seriálom Lupin, rebríčky sledovanosti valcuje po celom svete

Netflix odštartoval rok 2021 úspešne. Vstúpil doň s rekordným počtom predplatiteľov, ktorých je už viac ako 200 miliónov. Okrem toho zaujal seriálom Lupin.

Netflix odštartoval rok 2021 úspešne. Vstúpil doň s rekordným počtom predplatiteľov, ktorých je už viac ako 200 miliónov. Okrem toho zaujal novým francúzskym seriálom Lupin, ktorý zbiera priazeň po celom svete.

Seriál Lupin je na streamovacej platforme dostupný od 8. januára. Tvorcovia odhadujú, že si ho v priebehu necelého mesiaca, počas prvých 28 dní, stihne pozrieť až 70 miliónov divákov. Ak by sa prognóza naplnila, Lupin by tak prekonal aj seriálový hit Dámsky gambit, ktorý si za rovnaké obdobie pozrelo 62 miliónov divákov.

Lupin je momentálne najsledovanejším seriálom Netflixu vo Francúzsku, čo je vzhľadom na jeho pôvod pochopiteľné, a taktiež v Brazílii, Vietname, Argentíne, Nemecku, Taliansku, Španielsku, Poľsku, Holandsku, na Filipínach, vo Švédsku a pár ďalších krajinách, informuje Deadline.

Foto: Omar Sy/Twitter

Zároveň ide o prvý francúzsky seriál, ktorý sa v USA prebojoval do TOP desiatky najsledovanejších seriálov. Lupin si na webe IMBD vyslúžil hodnotenie 7,7 bodov z 10, na CSFD dostal „červených“ 76 percent.

Zlodej gentleman

Tvorcom seriálu sa podarilo pretaviť do modernej podoby postavu zlodeja Arséna Lupina, ktorého v roku 1905 stvoril spisovateľ Maurcie LeBanc. Príbehy o slávnom zlodejovi patria vo Francúzsku k literárnej klasike.

Hlavnú úlohu si v snímke zahral charizmatický herec Omar Sy, ktorý zažiaril vo filme Nedotknuteľní (2011). V seriáli stvárňuje Assane Diopa, ktorý chce napraviť krivdy spôsobené jeho otcovi jednou bohatou rodinou. Aspoň tak seriál v stručnosti charakterizuje Netflix.

TIP REDAKCIE
Intel verí, že sa Apple vráti k jeho čipom. Zvolil presvedčivú taktiku

Assane Diop je teda dômyslenou postavou mnohých tvárí, ktorá využíva osvojené schopnosti Arséna Lupina pre vyššie ciele. Z pohľadu diváka je preto skôr kladnou postavou, hoci je zlodejom.

Seriál Lupin je v našich končinách dostupný v pôvodnom znení s českými titulkami. Pozrieť si môžete prvých 5 dielov. Ďalších 5 dielov ako pokračovanie príbehu by mal Netflix divákom ponúknuť ešte v tomto roku, pravdepodobne v jeho druhej polovici.

Ak v pretrvávajúcom zákaze vychádzania hľadáte nový návykový seriál, ktorým by ste si skrátili voľný čas, Lupin je ideálnom voľbou. Okrem zaujímavého príbehu dostanete aj dávku napätia a povestnej francúzskej elegancie.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať