sygic

Slovenská navigácia Sygic je už dostupná pre platformu Android Auto

Spoločnosť Google začiatkom decembra sprístupnila pre používateľov zo Slovenska a Českej republiky platformu Android Auto. Udialo sa tak po 6 rokoch od jej predstavenia.

Spoločnosť Google začiatkom decembra sprístupnila pre používateľov zo Slovenska a Českej republiky platformu Android Auto. Udialo sa tak po 6 rokoch od jej predstavenia.

Pomocou platformy Android Auto môžete smartfón prepojiť so svojim vozidlom. Na palubnom displeji automobilu tak môžete používať multimediálne nástroje, hlasovú digitálnu asistenciu, uskutočňovať hovory, čítať SMS správy alebo používať navigáciu.

Keďže je reč o automobilovej platforme, práve navigácia jej kľúčovým prvkom. Na výber sme mali doteraz len z dvoch navigačných aplikácií – Mapy od Google a dcérsku aplikáciu Waze.

Google chce ponuku navigačných aplikácií rozšíriť, začal preto v tomto roku spolupracovať s niekoľkými vývojármi, medzi ktorými nechýba slovenský Sygic. Jeho navigačná aplikácia už je v tejto chvíli dostupná pre systém Android Auto, hoci len v beta verzii.

Upozornil na to jeden z členov komunitného fóra Reddit (jesusbabio), ako píše server XDA Developers.

Pokiaľ vaše vozidlo podporuje systém Android Auto a chcete v ňom navigáciu Sygic používať už teraz bez toho, aby ste museli čakať na vydanie stabilnej verzie aplikácie (v roku 2021), uskutočniť musíte pár krokov.

Sygic pre Android Auto

Aplikáciu Sygic nájdite v obchode Google Play (TU) a v jej popise prejdite do časti „Zapojenie sa do beta programu“ (nachádza sa pod novinkami a hodnoteniami). Ťuknite na tlačidlo „Zapojiť sa“ a počkajte na aktualizáciu aplikácie na verziu 19.XX. Trvať to môže niekoľko minút.

TIP REDAKCIE
Proti COVID-19 bojuje už aj Ulož.to, za každé očkovanie poskytne 20 GB zadarmo

Po aktualizácii aplikáciu otvorte a v jej bočnom menu prejdite na položku Obchod Sygic. Vidieť by ste v ňom mali konektivitu „Android Auto + Premium BETA“.

Navigáciu Sygic môžete používať bezplatne, no bez prémiových funkcií (rozdiely TU). Doživotná Premium licencia pre Európu momentálne stojí, v rámci dočasnej vianočnej akcie, 9,99 eur. Štandardná cena je 49,99 eur.

Sygic

Po aktivácii stačí pripojiť smartfón k autu a následne spustiť navigáciu. Výhodou Sygicu oproti Waze či mapám od Google je, že dokáže pracovať aj bez pripojenia na internet. V podstate ide o prvú offline navigáciu pre Android Auto na svete.

Bez internetového pripojenia vám ale navigácia nebude zobrazovať dopravné informácie a ďalšie údaje poskytované v reálnom čase. Na záver upozorníme, že beta verzie aplikácií nemusia fungovať spoľahlivo, v prípade problémov je vhodné poskytnúť vývojárom spätnú väzbu.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať