eset tit

Google Chrome a ESET pokračujú v spolupráci v boji proti online hrozbám

ESET, globálny líder v oblasti kybernetickej bezpečnosti, pokračuje v spolupráci so spoločnosťou Google na ochrane používateľov prehliadača Google Chrome.

Spoločnosť ESET, globálny líder v oblasti kybernetickej bezpečnosti, pokračuje v spolupráci so spoločnosťou Google na ochrane používateľov prehliadača Google Chrome.

Oceňovanú technológiu spoločnosti ESET používa Google na skenovanie, identifikáciu a odstránenie nežiaduceho softvéru, s ktorým sa stretnú používatelia prehliadača Chrome pre Windows.

Predĺženie spolupráce medzi najpopulárnejším svetovým prehliadačom a popredným dodávateľom kybernetickej bezpečnosti v EÚ sa týka nástroja Chrome Cleanup, ktorý je súčasťou funkcie Bezpečné prehliadanie. 

Google Chrome používa technológiu spoločnosti ESET na varovanie používateľov pred nežiaducim alebo potenciálne škodlivým softvérom, ktorý sa pokúša nenápadne dostať na ich zariadenia. Napríklad pomocou balíka súborov na stiahnutie legitímneho softvéru alebo obsahu.

Pomocou technológie spoločnosti ESET poskytuje prehliadač Chrome používateľom možnosť odstrániť takýto nechcený softvér. Chrome Cleanup pracuje na pozadí bez rušenia používateľa či bez toho, aby bol viditeľný. Odstráni nežiaduci softvér a používateľa upozorní na úspešné dokončenie čistenia.

Obe spoločnosti už pritom úzko spolupracujú na zaistení bezpečnosti obchodu Google Play v rámci zoskupenia App Defense Alliance, ktorej je ESET členom. ESET tiež poskytuje údaje pre používateľov služby Chronicle, bezpečnostnej analytickej platformy Google Cloud, ktorá sa venuje analýze škodlivých súborov.

„Sme hrdí na to, že v spolupráci so spoločnosťou Google pomáhame používateľom prehliadača Chrome užívať si bezpečnejšie technológie,“ hovorí Juraj Malcho, technický riaditeľ spoločnosti ESET.

„Pokračovanie spolupráce so spoločnosťou Google na Chrome Cleanup dokazuje, akú dôležitosť kladú obe spoločnosti na zaistenie bezpečnosti používateľov. Keďže je prehliadač Chrome najpopulárnejším prehliadačom na platforme Windows, poskytuje naša technológia a naši experti ochranu v prvej línií.“

Pre viac informácií o Google Chrome Cleanup navštívte túto stránku.

Total
5
Zdieľaní