Konkurencia pre Samsung Dex? Motorola pripravuje desktopový režim pre smartfóny

Spoločnosť Motorola sa tento rok s modelom Edge+ vrátila do klubu vlajkových zariadení, ktoré ohurujú nadpriemernou špecifikáciou a vysokou cenou.

Spoločnosť Motorola sa tento rok s modelom Edge+ vrátila do klubu vlajkových zariadení, ktoré ohurujú nadpriemernou špecifikáciou a vysokou cenou. Nového top modelu značky Motorola by sme sa mali dočkať aj v budúcom roku.

O budúcoročnej novinke značky Moto toho zatiaľ nevieme veľa, respektíve nevieme takmer nič. Istí si ale môžeme byť použitím nového čipsetu Snapdragon 888, ktorý Qualcomm predstavil pred pár dňami na podujatí Tech Summit. Špekuluje sa tiež o pomerne netradičnej 105 Hz obnovovacej frekvencii obrazovky.

Počas krátkej video prezentácie na podujatí Tech Summit Motorola ukázala niečo, čo vyzerá ako praktický desktopový režim. Motorola tak pravdepodobne pripravuje funkciu, ktorá premení smartfón na stolný počítač, do istej miery.

Motorola
Foto: Qualcomm

Video hovory, prehrávanie multimédií, hranie hier, multitasking, základná kancelárska práca… Existuje veľa možností, ako využiť veľkú obrazovku v spojení so smartfónom.

Asi najlepším príkladom je funkcia Samsung Dex, ktorou sú vybavené popredné zariadenia radu Galaxy. Samsung Dex vie fungovať aj bezdrôtovo, v prípade Motoroly je v hre skôr fyzické pripojenie smartfónu k veľkej obrazovke, ktoré aktivuje prispôsobený režim Desktop.

TIP REDAKCIE
Samsung v roku 2022 predstaví niekoľko tabletov, hodinky aj slúchadlá, ukazuje uniknutý plán
Motorola
Foto: Qualcomm

Prezident spoločnosti Motorola Mobility Sergio Bunac v uvedenom videu hovorí o „posunutí multitaskingu na vyššiu úroveň v režime pre stolné počítače…“, spomína tiež 10. generáciu smartfónu Moto G pre rok 2021, ktorá bude ťažiť z výhod nového čipsetu série (Snapdragon) 800.

Nakoniec, režim Desktop nebude pre značku Motorola predstavovať absolútnu premiéru. V roku 2011 vznikol smartfón Motorola Atrix 4G. Bol prvým, ktorý mal snímač odtlačkov prstov a výrobca o ňom hovoril ako o najrýchlejšom smartfóne na svete. Poháňal ho čipset NVIDIA Tegra 2.

Foto: Notebookcheck

Motorolu Atrix 4G ste mohli zasunúť LapDocku, zariadenia, ktoré fungovalo ako prenosný počítač s upraveným užívateľským prostredím. Akýsi predchodca desktopového režimu však predbehol svoju dobu. Riešenie sa na trhu presadiť nedokázalo.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať