iPhone 12 má ďalší problém, užívatelia sa sťažujú na rýchle vybíjanie batérie

Apple si tento rok zrejme nevydýchne. Po viacerých ťažkostiach, ktoré trápili jeho produkty, tu máme ďalší problém. Týka sa batérie v iPhone 12.

Apple si tento rok zrejme nevydýchne. Po viacerých ťažkostiach, ktoré trápili jeho produkty, tu máme ďalší problém. Tentokrát sa týka výdrže batérie v smartfónoch iPhone 12, predovšetkým však v iPhone 12 Pro, píše server 9to5Mac.

Jedným z dôvodov rýchlejšieho vybíjania batérie v nových smartfónoch od Apple môže byť podpora 5G sietí. Užívatelia si však podozrivo rýchleho vybíjania všimli aj vtedy, keď mali deaktivované pripojenie k mobilnej sieti i Wi-Fi a telefón vôbec nepoužívali.

Áno, keď si užívateľ zakúpi nový smartfón, zväčša sa mu zdá, že sa jeho batéria vybíja rýchlejšie. Na to však existuje logické vysvetlenie. Čokoľvek, čo je nové, používame viac, čo v prípade telefónov alebo iných zariadení spoliehajúcich sa na batériu môže vyústiť k pocitu, že daný produkt má slabú výdrž. Je to však skôr len zdanie.

4 % každú hodinu

Je tomu tak aj v prípade iPhone 12? Skôr nie. Telefóny sa podľa viacerých sťažností vybíjajú veľmi rýchlo aj vtedy, keď nie sú používané. Jeden z užívateľov tvrdí, že aj keď telefón nepoužíva, každú hodinu príde o zhruba 4 % energie.

Zdroj: 9to5Mac

Viac ako tisíc ďalších pobúrených kupcov prehlasuje, že počas noci dokáže batéria klesnúť o 20 – 40 %, čo rozhodne nie je málo. Viacerí sa pokúsili toto číslo znížiť vypnutím pripojenia k mobilnej sieti a pozastavením aplikácií bežiacich na pozadí, no neúspešne.

Nie je teda úplne jasné, čo toto nadmerné vybíjanie batérie spôsobuje. Môže ísť aj o jednoduchú chybu v systéme iOS.

Ste užívateľom iPhone 12 Pro? Zaznamenali ste na svojom smartfóne podobný problém?