Google odkúpil Neverware, spoločnosť, ktorá premieňa staré notebooky na Chromebooky

Softvérový gigant Google odkúpil spoločnosť Neverware, ktorá prináša Chrome OS do už neaktuálnych Macov a PC s OS Windows.

Google chce vracať starým počítačom život. Ako píše server Android Authority, softvérový gigant odkúpil spoločnosť Neverware, ktorá prináša Chrome OS do neaktuálnych Macov a PC s OS Windows. Konkrétne ide o zariadenia, ktoré už nemajú nárok na ďalšie systémové aktualizácie.

Neverware pre svoj produkt, CloudReady, neplánoval v blízkej dobe žiadne výrazné zmeny. Časom sa však spoločnosť chcela stať oficiálnym poskytovateľom Chrome OS aj s aktualizáciami. A vyzerá to, že Google jej v tom výrazne pomôže.

Toto však nie je prvýkrát, čo vidíme Google spolupracovať s Neverware. Gigant pred tromi rokmi finančne podporil teraz už vlastnú spoločnosť, aby pomohol odštartovať CloudReady.

Výrazná pomoc pre organizácie s obmedzeným rozpočtom

Aj keď to tak možno na prvý pohľad nevyzerá, ide o veľmi zaujímavú a súčasne veľmi šikovne premyslenú akvizíciu, z ktorej bude ťažiť nielen samotný Google, ale aj verejnosť.

Ako príklad môžeme použiť školy či malé firmy, ktoré jednoducho nemajú vždy dostatok finančných prostriedkov na to, aby nahradili staré počítače za nové, najmä ak je jediným problémom softvérová podpora. Inými slovami, Google môže s pomocou CloudReady výrazne pomôcť organizáciám s nízkym rozpočtom.

Skutočnosť, že toto výrazne pomôže rozšíriť Chrome OS do viacerých zariadení, asi ani nemusíme spomínať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať