Xiaomi Mi 11 Pro: Pripravovaná vlajková loď vraj ponúkne 120 Hz displej s QHD+ rozlíšením

Reč je o obrovskom kroku vpred, nakoľko aktuálne modely z radu Mi 10 ponúkajú displeje s FHD+ rozlíšením a obnovovacou frekvenciou 90 Hz.

Spoločnosť Xiaomi môže už v januári budúceho roku predstaviť svoju najnovšiu sériu vlajkových lodí – Xiaomi Mi 11. Očakáva sa, že bude pozostávať z dvoch modelov, a to štandardného Mi 11 a výkonnejšieho (a drahšieho) Mi 11 Pro.

Väčšina únikov informácií ohľadom chystaného radu, ktoré sa k nám doposiaľ dopracovali, sa týkali štandardného modelu. Tentokrát je tomu inak. Čínskemu výrobcovi už totiž unikajú cenné informácie aj o Mi 11 Pro.

Ako už upozornil server Gizmochina, s novými poznatkami prichádza známy informátor Digital Chat Station. Konkrétne tvrdí, že Xiaomi Mi 11 Pro ponúkne displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a QHD+ rozlíšením (3 200 x 1 800 pixelov). Pre porovnanie, aktuálne modely z radu Mi 10 ponúkajú displeje s FHD+ rozlíšením a obnovovacou frekvenciou 90 Hz.

Zdroj: Digital Chat Station/Gizmochina

Informátor ďalej spomína, že v ľavom hornom rohu displeja sa bude nachádzať kruhový výrez pre selfie fotoaparát. Samotný panel má byť po stranách zahnutý, avšak nie až tak dramaticky, ako je tomu napríklad pri smartfónoch z radu Mate 40 od Huawei.

Viac sa toho zatiaľ o chystaných zariadeniach nevie. Špekuluje sa však, že budú disponovať podporou pre až 120 W nabíjanie, nakoľko túto technológiu, i keď nie tak úplne celkom, podporuje aj posledná vlajková loď od Xiaomi. Reč je o Mi 10 Ultra.