Šéf Sony: PlayStation 5 je beznádejne vypredaná po celom svete

Nová herná konzola PlayStation 5 od Sony je obrovským úspechom. Presne pred týždňom sa začala predávať aj na Slovensku, kde sa vypredala.

Nová herná konzola PlayStation 5 od Sony je obrovským úspechom. Presne pred týždňom sa začala predávať aj na Slovensku, kde sa podobne ako v ďalších krajinách po celom svete úplne vypredala. Niektoré obchody odhadujú naskladnenie ďalšej várky až vo februári, iné dokonca v apríli.

Obrovský záujem potvrdil aj riaditeľ Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan. V rozhovore pre ruský server Tass povedal, že v Sony robili všetko pre to, aby vyrobili čo najväčší počet kusov PS5, aj tak to bohužiaľ nestačilo.

Sony podobne ako ďalšie spoločnosti zasiahla pandémia koronavírusu, ktorá neovplyvnila len dodávky čipov a ďalších komponentov, ale aj logistiku. Aj napriek výrazným obmedzeniam, medzi ktoré napríklad patrili prípravy cez kamery či vzdialené pripojenie, v Sony dokázali spraviť viac než dosť.

Zároveň potvrdil, že všetky kusy PlayStation 5, ktoré vyrobili a distribuovali po celom svete sú beznádejne vypredané. Inak povedané, neostal ani jeden kus. Až 75 % všetkých predajov PlayStation 5 mali tvoriť vlastníci konzoly PlayStation 4, ktorí chceli prejsť na novšiu verziu. Len 25 % predajov tvoria noví zákazníci, ktorí PlayStation nikdy nemali.

TIP REDAKCIE
Elektromobil od Xiaomi? Výroba sa rozbehne v roku 2024

Sony momentálne pracuje na optimalizácii firmvéru konzoly. Vieme, že má napríklad problémy s režimom Rest. Do budúcna má pripraviť odpoveď na Game Pass od Microsoftu, ktorý za malý mesačný poplatok ponúka prístup k desiatkam nových hier.

Pre Sony je však stále dôležitá aj PlayStation 4, ktorú bude podporovať aj naďalej. Spomína sa rok 2021 aj 2022, takže majitelia týchto konzol nemusia smútiť. Tešiť sa môžu na nové hry aj podporu zo strany výrobcu.

Total
15
Zdieľaní
Total
15
Zdieľať