redmi k20 pro

Redmi pripravuje dva nové smartfóny. Výkonnejší model ponúkne až 108 Mpx foťák

Toto je všetko, čo o chystaných zariadeniach vieme. Viac by sme sa mali dozvedieť počas oficiálneho predstavenia, ktoré by sa mohlo konať už čoskoro.

Redmi má už čoskoro priniesť svoje dva nové smartfóny označované ako Redmi Note 9 5G a Redmi Note 9 Pro 5G. Pôjde teda o akúsi novú sériu, ktorá bude, tradične, pozostávať zo štandardného a výkonnejšieho modelu.

O chystanej sérii smartfónov z kuchyne Redmi sa špekuluje už nejaký ten piatok. Ako však upozorňuje server GSMArena, aktuálne sa zariadenia objavujú v prostredí certifikácie TENAA, čo znamená, že poznáme nielen názvy, ale aj kompletné špecifikácie.

Redmi Note 9 5G

Ako naznačujú samotné názvy, obidva smartfóny budú disponovať podporou pre 5G konektivitu. Výbava štandardného Redmi Note 9 5G má ponúknuť 8-jadrový čipset Dimensity 800U od spoločnosti MediaTek, ktorému bude sekundovať 4/6/8 GB operačná pamäť a 64/128/256 GB úložisko. Hardvérové špecifikácie kompletizuje batéria s kapacitou 5 000 mAh.

Z prednej strany má zariadenie pokrývať 6,53-palcový LCD displej s rozlíšením 1080p a 13 Mpx selfie senzorom. Vzadu sa nachádzajúcej skupine objektívov vraj bude šéfovať 48 Mpx hlavný snímač obrazu.

Redmi Note 9 Pro 5G

Väčší a výkonnejší model, Redmi Note 9 Pro 5G, má disponovať 8-jadrovým procesorom Snapdragon 750G od Qualcommu, až 12 GB RAM a 256 GB úložiskom. Po vizuálnej stránke sa celkom podobá na Xiaomi Mi 10T Lite 5G.

TIP REDAKCIE
Facebook v Európe chystá revolúciu: Vytvorí 10 000 pracovných miest, no čo presne plánuje?

V čom bude výkonnejší model výrazne vytŕčať, je hlavný fotoaparát. Zadná strana Redmi Note 9 Pro 5G  totižto bude domovom pre objektív s rozlíšením až 108 Mpx.

Žiaľ, o displeji neboli zverejnené žiadne bližšie informácie. Údajne však môže ísť o OLED panel so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov, nakoľko na renderoch totiž nevidno fyzický senzor.

Toto je všetko, čo o chystaných zariadeniach aktuálne vieme. Viac by sme sa mali dozvedieť počas oficiálneho predstavenia, ktoré by sa mohlo konať už čoskoro. Presný ani približný dátum však nepoznáme.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať