Redmi pripravuje dva nové smartfóny. Výkonnejší model ponúkne až 108 Mpx foťák

Redmi Note 9 5G a Redmi Note 9 Pro 5G.

0
redmi k20 pro

Redmi má už čoskoro priniesť svoje dva nové smartfóny označované ako Redmi Note 9 5G a Redmi Note 9 Pro 5G. Pôjde teda o akúsi novú sériu, ktorá bude, tradične, pozostávať zo štandardného a výkonnejšieho modelu.

O chystanej sérii smartfónov z kuchyne Redmi sa špekuluje už nejaký ten piatok. Ako však upozorňuje server GSMArena, aktuálne sa zariadenia objavujú v prostredí certifikácie TENAA, čo znamená, že poznáme nielen názvy, ale aj kompletné špecifikácie.

Redmi Note 9 5G

Ako naznačujú samotné názvy, obidva smartfóny budú disponovať podporou pre 5G konektivitu. Výbava štandardného Redmi Note 9 5G má ponúknuť 8-jadrový čipset Dimensity 800U od spoločnosti MediaTek, ktorému bude sekundovať 4/6/8 GB operačná pamäť a 64/128/256 GB úložisko. Hardvérové špecifikácie kompletizuje batéria s kapacitou 5 000 mAh.

Z prednej strany má zariadenie pokrývať 6,53-palcový LCD displej s rozlíšením 1080p a 13 Mpx selfie senzorom. Vzadu sa nachádzajúcej skupine objektívov vraj bude šéfovať 48 Mpx hlavný snímač obrazu.

Redmi Note 9 Pro 5G

Väčší a výkonnejší model, Redmi Note 9 Pro 5G, má disponovať 8-jadrovým procesorom Snapdragon 750G od Qualcommu, až 12 GB RAM a 256 GB úložiskom. Po vizuálnej stránke sa celkom podobá na Xiaomi Mi 10T Lite 5G.

V čom bude výkonnejší model výrazne vytŕčať, je hlavný fotoaparát. Zadná strana Redmi Note 9 Pro 5G  totižto bude domovom pre objektív s rozlíšením až 108 Mpx.

Žiaľ, o displeji neboli zverejnené žiadne bližšie informácie. Údajne však môže ísť o OLED panel so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov, nakoľko na renderoch totiž nevidno fyzický senzor.

Toto je všetko, čo o chystaných zariadeniach aktuálne vieme. Viac by sme sa mali dozvedieť počas oficiálneho predstavenia, ktoré by sa mohlo konať už čoskoro. Presný ani približný dátum však nepoznáme.