Na ISS bude toľko astronautov, že jeden bude musieť spať v kapsule od SpaceX

SpaceX a NASA sa momentálne pripravujú na vynesenie štyroch astronautov na palubu Medzinárodnú vesmírnu stanicu.

SpaceX a NASA sa momentálne pripravujú na vynesenie štyroch astronautov na palubu Medzinárodnú vesmírnu stanicu. Traja z nich sú z NASA, jeden z japonskej vesmírnej agentúry JAXA. Astronauti sa na ISS dostanú vďaka SpaceX v rámci misie SpaceX Crew 1.

Na ISS však už teraz pracujú traja astronauti – Kate Rubins z NASA a dvaja ruskí kozmonauti Sergej Ryžikov a Sergej Kud-Sverčkov. Celkový počet ľudí na ISS sa po uskutočnení misie Crew 1 dostane na počet 7. Problémom však je, že Medzinárodná vesmírna stanica má pre astronautov len 6 miest na spanie.

Momentálne nám chýba jedno miesto na spanie,“ povedal veliteľ misie Mike Hopkins. „Medzičasom premýšľame nad tým, kde by som mohol spať ja. Hovorí sa aj o tom, že budem priamo v kapsule Crew Dragon,“ vysvetlil.

Podľa Hopkinsa plánuje NASA na ISS vyniesť viac miest na spanie, no do odletu štyroch astronautov konajúceho sa už 14. novembra, to takmer určite nestihnú.

TIP REDAKCIE
EÚ prichádza s novou smernicou: Poistenie zrejme bude povinné aj pre výkonnejšie elektrické kolobežky

Kapsula SpaceX Crew Dragon dokáže naraz odviezť až 7 pasažierov. Má to však aj nevýhody. Pri toľkých ľuďoch by už neostalo miesto na batožinu. Na ISS bude toľko astronautov, že sa budú musieť striedať aj v posilňovni, čo doteraz problémom nebolo.

Jedna z vecí, ktorú budeme musieť výrazne posilniť je plánovanie zadelenia času, hlavne pri používaní vybavenia na cvičenie,“ povedala Shannon Walker, ktorá sa už teraz nachádza na ISS. „Všetci musíme cvičiť každý deň, je to extrémne dôležité,“ vysvetlila.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať