galaxy S21 ultra

Galaxy S21 má byť predstavený už v januári, Samsung chce získať výhodu pred konkurenciou

O tom, že nový vlajkový smartfón spoločnosti Samsung má byť predstavený skôr ako obvykle, sa špekuluje už dlhšie. Teraz s podobnou správou prichádza aj renomovaná agentúra Reuters.

O tom, že nový vlajkový smartfón spoločnosti Samsung má byť predstavený skôr ako obvykle, sa špekuluje už dlhšie. Teraz s podobnou správou prichádza aj renomovaná agentúra Reuters.

Kórejský portál MNT začiatkom októbra odhalil, že výroba súčiastok pre smartfón Galaxy S21 začala o 6 týždňov skôr ako zvyčajne. Podľa tejto indície by mal byť nový top-end smartfón predstavený už koncom januára.

Reuters informuje, že Samsung novinky predstaví s viac ako mesačným predstihom, o čom ho mali informovať tri zdroje. Podľa nich chce Samsung skorším predstavením zobrať vietor z plachiet konkurencii – výrobcom Huawei a Apple.

Predpokladaný vzhľad modelu Galaxy S21 Ultra. Foto: Steve Hemmerstoffer/voice.com

Huawei sa stal v 2. štvrťroku najväčším výrobcom smartfónov na svete, čo mu vydržalo do 3. štvrťroka, kedy sa na vrchol rebríčka opäť posadil Samsung. Huawei má kvôli sankciám americkej vlády problém dostať sa ku komponentom pre svoje mobilné zariadenia.

Čínsky výrobca by mal svoje zásoby vyčerpať začiatkom budúceho roka. Komplikácie výrobcu Huawei tak môže Samsung využiť vo svoj prospech.

Zvolenie Joea Bidena za nového amerického prezidenta by mohlo priniesť isté zmiernenie obchodných obmedzení namierených voči Huawei, no nastupujúca administratíva si zrejme zachová tvrdý postoj voči Číne.

Galaxy S21
Takto by mal vyzerať Samsung Galaxy S21. Foto: Steve Hemmerstoffer/voice.com

Apple má v ruke eso, smartfón iPhone 12, ktorý by sa mal podľa odhadov analytikov predávať viac ako len dobre. Spoločnosť Apple predstavila nový rad smartfónov iPhone 12 o mesiac neskôr a do predaja sa postupne dostáva v tomto období. V najbližších týždňoch by sa mal teda prejaviť vysoký dopyt po mobilných novinkách od Apple.

Reuters uvádza, že Samsung dodal na americký trh v 2. štvrťroku o 59 % menej smartfónov Galaxy S20 5G v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Galaxy S10.

TIP REDAKCIE
Galaxy S21 FE má byť skutočne predstavený až začiatkom januára: Ako to ovplyvní vlajkové lode?

Dodávky smartfónu iPhone 11 na americký trh v rovnakom období pre zmenu stúpli o 15 %, a to v porovnaní s modelom iPhone XR, ktorý bol v roku 2019 najpredávanejším smartfónom.

Samsung Galaxy S21

Zatiaľ presne nevieme, koľko nových smartfónov Samsung v priebehu januára predstaví. Podľa vlaňajšieho vzoru by sme ale mali spoznať Galaxy S21, Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra – všetky s podporou 5G sietí.

Podľa spoľahlivého informátora s prezývkou Ice Universe dostane najlepšie vybavený model LTPO AMOLED displej, ktorý výrobca nasadil aj pri tohtoročnom Galaxy Note20 Ultra.

LTPO technológia je menej náročná na spotrebu energie, čo rozhodne padne vhod pri displeji so 6,9-palcovou uhlopriečkou, WQHD+ rozlíšením a vysokou frekvenciou obnovovania 120 Hz.

Medzi ďalšie inovácie obsiahnuté v zaradení Galaxy S21 Ultra bude patriť nabíjanie s vyšším výkonom 45W (5000 mAh batéria) a 108 Mpx snímač obrazu novej generácie HM3, ktorý (snáď) vyčaruje ešte krajšie fotky.

V oblasti dizajnu sa toho veľa nezmení. Novinka môže mať ešte o niečo tenšie rámiky okolo displeja a pozornosť púta hlavne masívny foto modul, ktorý výrobca umiestni až na samý okraj konštrukcie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať