Každých 27 sekúnd jeden smartfón: Huawei vyrába špičkové smartfóny bleskovo

Výrobcovia neustále vylepšujú nielen dizajn alebo výkon zariadení, ale aj samotný proces výroby. Ako veľmi sa zrýchlili? Veľmi.

Výrobcovia neustále vylepšujú nielen dizajn alebo výkon zariadení, ale aj samotný proces výroby. Do výrobných fabrík montujú modernejšie zariadenia, inžinieri postupne optimalizujú výrobný proces. Prečo? Aby dokázali za rovnaký čas vyrobiť viac zariadení.

Čínsky Huawei je v tomto skutočným majstrom. Len za posledných 5 rokov sa mu podarilo skutočne dramaticky skrátiť dobu, ktorú potrebuje na výrobu jedného smartfónu. Ako veľmi? Z 10 minút na 27 sekúnd.

Huawei pred piatimi rokmi vyrobil jeden nový smartfón každých 10 minút. Proces výroby však vylepšoval tak, ako len mohol. Teraz mu už výroba jedného telefónu trvá kratučkých 27 sekúnd. Vyplýva to z informácií zdieľaných počas koferencie Changsha Cyber Security & Intelligent Manufacturing Conference prebiehajúcej v Číne. Za Huawei rozprával Shi Yaohong, viceprezident spoločnosti a prezident divízie China Cloud and Computing.

Huawei na výrobu jedného smartfónu na výrobnej linke potrebuje len 14 ľudí. Ešte v roku 2015 ich potreboval približne 97. Keď sme sa vo fabrike Huawei boli v roku 2017 pozrieť my, bolo to niečo medzi, teda približne 30-40 ľudí.

TIP REDAKCIE
VIANOCE 2021: Orange ukázal vianočnú ponuku. Toto všetko sa mení!

Pokročilým procesom výroby prechádza aj najnovšia vlajková loď Huawei Mate 40 Pro, ktorý momentálne testujeme. Huawei tak aj napriek prebiehajúcim sankciám patrí medzi najmodernejšie a technologicky najpokrokovejšie firmy na svete.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať