RECENZIA Xiaomi JIMMY JV65 Plus: Dôkaz, že fantastické bezdrôtové vysávače nemusia byť drahé

Xiaomi JIMMY JV65 Plus je najnovším prírastkom do rodiny bezdrôtových vysávačov. Na rozdiel od drahšieho JV85 Pro sa vyznačuje nižšou cenou.

Vysávačov značky JIMMY od Xiaomi sme mali možnosť vyskúšať už niekoľko. Ide o tyčové bezdrôtové vysávače, ktoré sú vynikajúcimi pomocníkmi do každej domácnosti. Každý z nich od nás získal vynikajúce hodnotenia, ktoré  s každou novou generáciou ešte viac narastajú.

Tentokrát sme mali možnosť vyskúšať najnovší Xiaomi JIMMY JV65 Plus. Čo všetko výrobca pri tejto generácii vylepšil a kde naopak ubral?

Xiaomi JIMMY JV85 Plus
Xiaomi JIMMY JV85 Plus

JIMMY JV65 Plus: Konštrukcia

Novinka má, ako už je pre túto sériu vysávačov zvykom, opäť vynovený dizajn. Je minimalistickejší, vďaka čomu nepôsobí tak robustne ako jeho predchodcovia. Výrobca zmenil konštrukciu tak, aby bol vysávač užší a zaberal ešte menej miesta. Prachová nádoba je v tvare valca a kopíruje rukovať. Vďaka tomuto umiestneniu vysávač pôsobí jednoduchšie a ľahšie. A nie je to len pocit.

Výrobca vysávač ochudobnil o niektoré časti, aby sa mohol dostať na nižšiu cenovku, ktorá predstavuje niečo málo pod 200 EUR. Z konštrukcie zmizol napríklad displej informujúci o stave batérie a zvolenom režime vysávania, ktorý nahradila jednoduchá notifikačná dióda. Zmenšením tiež prešla prachová nádoba či závesný mechanizmus na stenu. Škrty sa však vôbec netýkajú výkonu, ba naopak. Aby Xiaomi svojich fanúšikov potešil, pridal do JIMMY JV65 Plus dokonca aj funkciu mopu, vďaka čomu poupratujete 2x rýchlejšie ako za bežných okolností.

JIMMY JV65 Plus: Technické špecifikácie

Telo vysávača s váhou len 1,46 kg poháňa vylepšený digitálny motor, ktorého efektivita v porovnaní s predošlými generáciami stúpla až o 55 %. Pýši sa 100 000 otáčkami za minútu so sacím výkonom 145 AW (AirWattov).

Povysávané nečistoty zozbiera prachová nádoba s objemom 0,5 litra a prítomný HEPA filter zachytí aj tie najjemnejšie čiastočky prachu. Chvíľu mi trvalo, kým som prišla na to, ako sa prachová nádoba otvára a čistí. Na spodnej časti nádoby sa nachádza malé, nenápadné tlačidlo, ktoré vyzerá ako dizajnový prvok, no po jeho stlačení sa prachová nádoba vysunie a vy ju môžete celú vybrať bez toho, aby sa prach rozsypal. Následne z vrchu vyberiete filter a obsah prachovej nádoby vysypete do koša. Všetky komponenty starajúce sa o prach môžete v prípade potreby umyť vo vode, používajte ich však až vtedy, keď sú všetky úplne vysušené.

Energiu vysávaču dodá 8 batérií, pričom každá dosahuje kapacitu 2 500 mAh. Spoločne sa tak postarajú o 70 minútovú výdrž na jedno nabitie. Samozrejme, čím vyšší výkon, tým sa doba výdrže skracuje. Opätovné nabitie do plnej kapacity potrvá približne 4-5 hodín.

V balení tiež nájdete špeciálnu násadu pre funkciu mopu s nádržkou na vodu s objemom 250 ml. Výrobca sľubuje, že aj tak malé množstvo vody vystačí na poumývanie veľkej plochy. Nadstavec k vysávaču jednoducho „nacvaknete“ a upratovanie ide ako po masle. Jedným ťahom je preč aj prach aj fľaky na podlahe.

JIMMY JV65 Plus: Príslušenstvo

Ako je pri vysávačoch Xiaomi JIMMY zvykom, aj v balení JV65 Plus nájdete veľké množstvo rôzneho príslušenstva. Okrem nabíjačky, konzoly na stenu či spomínanej mopovej násady sem výrobca ukryl a veľa nadstavcov s najrozličnejším využitím, či už pri bežnom vysávaní alebo v režime ručného vysávania.

Samozrejmosťou je hlavná hubica s jemnými vláknami, ktorá sa postará aj o tie najjemnejšie nečistoty na tvrdých podlahách. Je navyše vybavená systémom, ktorý zabráni omotávaniu vlasov, či zvieracích chlpov. Ak doma máte koberce s vyšším vlasom, poslúži druhá hubica určená na zbieranie nečistôt z kobercov. Na svojom povrchu má hrubé štetiny, ktoré si hravo poradia aj s huňatejšími kobercami.

Vynikajúcim pomocníkom je prídavný kĺb, vďaka ktorému budete môcť povysávať prach aj na vyšších skrinkách či napríklad na lustri. Ja som počas testovania veľmi rada využívala aj ohybnú hadicu, ktorá výborne pomôže s odstraňovaním nečistôt na ťažko dostupných miestach či napríklad v interiéri auta.

Okrem toho tu nájdete aj úzku a plochú násadu s posuvnou kefkou, menšiu hubicu na čalúnené povrchy či jemnú kefu vhodnú na prach a jemné povrchy, akými sú napríklad závesy. Možno si poviete, že je nadstavcov zbytočne veľa, no verte, že ak sa s nimi raz naučíte pracovať, inak to už ani nepôjde.

JIMMY JV65 Plus: Verdikt

Ak domov hľadáte spoľahlivého pomocníka, vďaka ktorému dokážete upratať behom pár minút bez toho, aby ste sa trápili s napájacími káblami, a ktorý nezruinuje vašu peňaženku, Xiaomi JIMMY JV65 Plus môže byť vhodný práve pre vás.

Novinku nájdete u predajcu Geekbuying s atraktívnou cenovkou 183 EUR. Výhodou je tiež to, že si ho môžete objednať z českého skladu, vďaka čomu sa vyhnete neželaným poplatkom a doba dodania bude minimálna.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať