youtube

YouTube pre Android a iOS dostáva aktualizáciu s novými gestami a ďalšími zmenami

Spoločnosť Google sa rozhodla vykonať zmeny v aplikácii YouTube, ktoré majú podľa jej slov uľahčiť sledovanie a interakciu s obľúbenými videami.

Spoločnosť Google sa rozhodla vykonať zmeny v aplikácii YouTube, ktoré majú podľa jej slov používateľom uľahčiť sledovanie a interakciu s obľúbenými videami, informuje AndroidCentral.

Aktualizácia aplikácie YouTube pre Android a iOS prebieha od dnešného dňa, no nejaký čas potrvá, kým sa objaví v zariadeniach všetkých používateľov.

Asi najzaujímavejšou novinkou je ovládanie gestami, pomocou ktorých sa dokážete prepnúť do režimu zobrazenia na celú obrazovku a späť. Stačí potiahnuť prstom smerom hore cez video, čím sa režim na celú obrazovku ihneď aktivuje.

Potiahnutím v opačnom garde sa video vráti späť do režimu mini prehrávača. Ako to funguje najlepšie ukáže animácia nižšie.

Zdroj: YouTube Blog

Prakticky tiež vyzerá presunutie ovládača pre vypnutie a zapnutie automatického prehrávania do hornej časti videa, kde mu bude zároveň robiť spoločnosť tlačidlo pre výber jednotlivých kapitol, pokiaľ budú dostupné.

Zdroj: YouTube Blog

YouTube umožnil tvorcom obsahu deliť videá na kapitoly, resp. jednotlivé kratšie úseky tento rok v máji. Doteraz ste museli kapitoly hľadať v popise pod videom.

Zdroj: YouTube Blog

YouTube pri vybraných videách tiež zobrazí odporúčanie na zamknutie rotácie obrazovky, čo ocení asi každý, kto pozerá videá ležmo v posteli. Vývojári okrem toho pripravili pár kozmetických úprav s cieľom zjednodušiť celkový vzhľad aplikácie.

Aktualizácia aplikácie sa u nás zatiaľ neobjavila, snáď sa o výhodách týchto zmien presvedčíme na vlastnej koži už čoskoro.