youtube

YouTube pre Android a iOS dostáva aktualizáciu s novými gestami a ďalšími zmenami

Spoločnosť Google sa rozhodla vykonať zmeny v aplikácii YouTube, ktoré majú podľa jej slov uľahčiť sledovanie a interakciu s obľúbenými videami.

Spoločnosť Google sa rozhodla vykonať zmeny v aplikácii YouTube, ktoré majú podľa jej slov používateľom uľahčiť sledovanie a interakciu s obľúbenými videami, informuje AndroidCentral.

Aktualizácia aplikácie YouTube pre Android a iOS prebieha od dnešného dňa, no nejaký čas potrvá, kým sa objaví v zariadeniach všetkých používateľov.

Asi najzaujímavejšou novinkou je ovládanie gestami, pomocou ktorých sa dokážete prepnúť do režimu zobrazenia na celú obrazovku a späť. Stačí potiahnuť prstom smerom hore cez video, čím sa režim na celú obrazovku ihneď aktivuje.

Potiahnutím v opačnom garde sa video vráti späť do režimu mini prehrávača. Ako to funguje najlepšie ukáže animácia nižšie.

Zdroj: YouTube Blog

Prakticky tiež vyzerá presunutie ovládača pre vypnutie a zapnutie automatického prehrávania do hornej časti videa, kde mu bude zároveň robiť spoločnosť tlačidlo pre výber jednotlivých kapitol, pokiaľ budú dostupné.

TIP REDAKCIE
Základné školy dostanú Príručku digitálnej bezpečnosti, daruje ju ESET
Zdroj: YouTube Blog

YouTube umožnil tvorcom obsahu deliť videá na kapitoly, resp. jednotlivé kratšie úseky tento rok v máji. Doteraz ste museli kapitoly hľadať v popise pod videom.

Zdroj: YouTube Blog

YouTube pri vybraných videách tiež zobrazí odporúčanie na zamknutie rotácie obrazovky, čo ocení asi každý, kto pozerá videá ležmo v posteli. Vývojári okrem toho pripravili pár kozmetických úprav s cieľom zjednodušiť celkový vzhľad aplikácie.

Aktualizácia aplikácie sa u nás zatiaľ neobjavila, snáď sa o výhodách týchto zmien presvedčíme na vlastnej koži už čoskoro.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať