YouTube rozdelí videá na kapitoly. Uľahčia sledovanie vybraných častí

Videá na YouTube zvykneme sledovať dvoma zaužívanými spôsobmi. Buď si ich pozrieme celé, alebo preskočíme vo videu na tie časti, ktorá nás zaujímajú najviac.

Videá na YouTube zvykneme sledovať dvoma zaužívanými spôsobmi. Buď si ich pozrieme celé, alebo preskočíme vo videu na tie časti, ktorá nás zaujímajú najviac.

Ak sledujeme napríklad zaujímavé dokumentárne video, väčšinou si ho pozrieme celé. Pokiaľ sa ale video venuje rôznym témam či produktom, preskočíme tie, ktoré nás nezaujímajú, a video začneme sledovať od určitého vybraného úseku.

Niektorí tvorcovia video obsahu na to myslia a v popise videa uvádzajú, od akého časového úseku začínajú jednotlivé sekvencie. Napríklad 0:00 – úvod, 1:23 – téma 1, 2:48 – téma 2, 3:12 – záver.

Na tento systém navigácie v obsahu zareagovali vývojári z Google a pripravili výborné vylepšenie. Videá rozdelia na kapitoly, časové úseky, ktoré umožnia divákom jednoduchšie preskočiť na tú časť videa, ktorá je pre nich zaujímavá.

Podrobnosti o novinke vývojári zverejnili na stránkach technickej podpory.

TIP REDAKCIE
Hráč Forza Horizon 5 si na auto nalepil portrét Kim Čong-una, dostal ban do roku 9999
Kapitoly v prehrávači YouTube videa na webe.
Kapitoly
Kapitoly v mobilnej aplikácii YouTube.

YouTube videá rozdelí automaticky podľa časových značiek, ktoré tvorcovia uvedú v popise videa. Kapitoly sa teda logicky zobrazia len pri tých videách, ktoré autori takýmto spôsobom označia. Ak budú chcieť tvorcovia kapitoly aktivovať, budú musieť stanoviť minimálne tri časové úseky, každý s dĺžkou aspoň 10 sekúnd.

Funkcia kapitol je už aktívna a mali by ste na ňu natrafiť ako v mobilnej aplikácii tak vo webovej verzii služby YouTube.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať