Sony predalo viac konzol PlayStation 5 za prvých 12 hodín, než PlayStation 4 za 12 týždňov

Herná konzola PlayStation 4 bola pre Sony veľkým úspechom. Po celom svete sa jej predali milióny. Vyzerá to však tak, že PlayStation 5 tento rekord môže zlomiť.

Herná konzola PlayStation 4 bola pre Sony veľkým úspechom. Po celom svete sa jej predali milióny. Vyzerá to však tak, že PlayStation 5 tento rekord môže zlomiť. Jeden z nich sa jej dokonca podarilo prekonať už teraz.

PlayStation 5 sa v predobjednávkach vypredala extrémne rýchlo. Tí, ktorí si ju nestihli kúpiť budú musieť počkať do februára budúceho roku a mnohí dokonca do marca.

O novinku je extrémny záujem, čo v rozhovore pre Reuters potvrdil aj šéf Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan. Priblížil, že Sony za prvých 12 hodín od spustenia predobjednávok predala viac kusov PS5 než PlayStation 4 za 12 týždňov. Vzhľadom na to, že Sony sa od spustenia predaja PlayStation 4 podarilo predať viac ako 100 miliónov kusov to naznačuje, že z PlayStation 5 sa môže stať jedna z najúspešnejších konzol histórie.

Je viac než pravdepodobné, že PlayStation 5 si pri spustení predaja nebude môcť kúpiť každý,“ povedal. A má pravdu. Na Slovensku sa vypredali všetky dostupné kusy a ďalšie prídu až vo februári 2021. Oficiálny predaj je rozdelený do dvoch vĺn. Vo vybraných trhoch sa začne predávať 12. novembra, na Slovensku až 19. novembra.

Pre Sony je PlayStation 5 veľmi dobrým znamením. COVID-19 síce ovplyvnil chod nejednej firmy, pre japonského výrobcu to bude práve predaj next-gen konzoly, ktorý jej môže výrazne pomôcť. Viac ľudí v karanténe a na home office znamená viac ľudí, ktorí sa nudia. Práve nová konzola im v týchto ťažkých časoch môže priniesť aspoň kúsok zábavy.

Kúpili ste si jednu z nových konzol aj vy? Dajte nám vedieť!

Kúpili ste si jednu z next-gen konzol?

Zobraziť výsledky ankety

Loading ... Loading ...
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať