ps5

PlayStation 5 príde 19. novembra: Predobjednávky začali už teraz, stojí 399 € a 499 €!

Sony včera zverejnila cenu a dostupnosť novej konzoly. Na trh sa dostane už 12. novembra, Slováci však musia čakať až do 19. novembra.

Sony počas včerajšej tlačovej konferencie zverejnila cenu a dostupnosť novej konzoly. Na trh sa v prvej vlne dostane už 12. novembra, Slováci však musia čakať až do 19. novembra. Cena začína na 399 € za digitálnu edíciu, plná verzia s mechanikou sa predáva za 499 €. Predobjednať si ju môžete už dnes.

Ceny viac menej súhlasia s tým, čo ponúkne Microsoft. Ten si pre fanúšikov pripravil dve konzoly, Xbox Series S za 299 € a Xbox Series X za 499 €. Predávať ich začne už 10. novembra, no nie je isté či na celom svete alebo taktiež len na vybraných trhoch.

Pre porovnanie, uvádzacia cena PlayStation 4 bola 400 €. Momentálne sa spolu s vylepšenou PlayStation 4 Pro predáva výrazne lacnejšie. Momentálne nevieme či Sony v rámci uvedenia PS5 na trh zlacní staršie systémy, no je to možné.

TIP REDAKCIE
Dimensity 9000: Vlajkový čipset od MediaTeku bude 2x drahší než jeho predchodca

Sony PlayStation 5 ponúkne spätnú kompatibilitu s „drvivou väčšinou“ hier pre PS4. To ako to bude fungovať a ktoré hry presne budú, resp. nebudú podporované zatiaľ nevieme.

Cena, za ktorú sa bude PS5 predávať je nastavená prijateľne. Najdrahšou konzolou aj naďalej ostáva PS3, ktorá sa začala predávať za 499 € za 599 € (po prepočte z korún).

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať