pozor

POZOR: Ak vám na Messenger príde táto správa, môžete stratiť konto na Facebooku

Žijeme v dobe, v ktorej sa nám pomaly snaží ublížiť viac ľudí než tých, ktorí nám chcú pomôcť. Najnovší pokus o ublíženie priblížil profil Polície.

Žijeme v dobe, v ktorej zrejme existuje viac tých, ktorí sa nám snažia ublížiť, než tých, ktorí nám chcú pomôcť. Najnovší pokus o ublíženie priblížil profil Polície Slovenskej republiky zaoberajúci sa podvodmi a hoaxmi.

Policajný zbor zaregistroval správu, ktorá sa šíri prostredníctvom Messengera. Môže vám prísť od kamaráta, od niekoho, kto sa za neho vydáva, alebo od úplne cudzej osoby,” uvádza polícia.

O čo teda ide? V texte sa píše, že za daným odkazom sa skrýva fotoalbum, kde sú vaše fotografie. Keď kliknete na odkaz, tak sa vám nezobrazí žiadny fotoalbum, ale prihlasovacie polia, ktoré sa tvária akoby ste sa mali prihlásiť do skutočného Facebooku.

Ako iste tušíte, ide o podvod a snahu získať od ľudí prihlasovacie údaje. Ak totiž zadáte svoju emailovú adresu a heslo a voľbu potvrdíte, získajú ich útočníci. Tí sa vďaka tomu budú schopní dostať do vášho konta a stiahnuť všetky vaše súkromné dáta, a to vrátane fotografií a ďalších.

TIP REDAKCIE
OnePlus má novú appku, umožňuje posielať súbory, text a odkazy naprieč zariadeniami

Cieľom útočníkov môže byť tiež vydieranie spojené s opätovným sprístupnením len v prípade ak im zaplatíte. Vieme, že drvivá väčšina z vás si na takéto podvody vie dať pozor, určite však v rodinách máte aj technologicky menej zdatných ľudí, ktorí nemusia rozoznať, či ide o pokus útočníkov alebo skutočnú správu od priateľov.

Práve táto skupina je najzraniteľnejšia a často aj tá, ktorá na to dopláca najviac.

Total
211
Zdieľaní