PRÁVE TERAZ: Apple iPhone 12 s OLED displejom a 5G OFICIÁLNE

Apple celkom nezvyčajne predstavuje nové iPhony až v októbri. iPhone 12 je však tak či tak tu. Jeho základom je 6,1-palcový OLED displej.

Apple celkom nezvyčajne predstavuje nové iPhony až v októbri. iPhone 12 je však tak či tak tu. Jeho základom je 6,1-palcový displej, rovnako veľký aký ponúkali aj iPhone 11 a iPhone XR. Telefón, ktorý je spomedzi všetkých iPhonov azda najpopulárnejší však KONEČNE vymení LCD za OLED.

Tak ako sa špekulovalo, iPhone 12 má po rovné bočné strany, ktoré Apple využíva aj pri iPad Pro a IPad Air. Zariadenie bude dostupné v čiernom, bielom, červenom, zelenom a modrom prevedení. Celkový dizajn však stále veľmi pripomína iPhone 11. Ostáva tu aj veľký výrez v displeji, v ktorom je uložená technológia Apple Face ID. Dobrou správou je, že sa Apple vďaka prechodu na OLED podarilo zúžiť rámčeky.

iPhone 12
iPhone 12 vo všetkých farbách.

Nový OLED displej na iPhone 12 má maximálny jas až 1 200 nitov a podporuje Dolby Vision, HDR 10 a HLG. Momentálne nie je jasné, kto je dodávateľom. Špecifikácie však sedia na Samsung.

V srdci iPhone 12 je nový procesor – Apple A14 Bionic, ktorý má byť prvým čipom určeným pre smartfóny vyrobeným 5 nm výrobnou technológiou. V praxi to znamená, že bude výkonnejší a energeticky úspornejší. Apple tvrdí, že A14 Bionic je až o 50 % výkonnejší než najvýkonnejšie vlajkové čipy poháňajúce Androidy. To isté platí aj pre grafický čip.

iPhone 12
Fotoaparáty na iPhone 12

iPhone 12 má 12 Mpx senzor s objektívom, ktorého clona dosahuje svetelnosť až f/1.6. Čím nižšie f číslo, tým viac svetla preniká na senzor, čo naznačuje, že iPhone bude v tme vytvárať krásne zábery. Nechýba ani 12 Mpx ultraširokouhlý senzor s vylepšeným výkonom v zhoršených svetelných podmienkach.

iPhone 12 a Apple Watch
Nová MagSafe bezdrôtová nabíjačka schopná nabíjať 2 zariadenia

Súčasťou iPhone 12 je aj nový systém „MagSafe“ so zabudovanými magnetmi, ktoré zabezpečia, že sa príslušenstvo správne pripojí k iPhonu. Už čoskoro bude k dispozícii MagSafe príslušenstvo ako puzdra, nabíjačky a ďalšie. Apple dnes predstavil aj novú duálnu bezdrôtovú nabíjačku s technológiou MagSafe, ktorá dokáže naraz nabiť iPhone a hodinky Apple Watch.

Aby sme nezabudli, Apple skutočne z balenia odstránil nabíjačku. Podľa spoločnosti to znamená výrazné zníženie uhlíkovej stopy.

Článok postupne aktualizujeme.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať