Google Fotky dostávajú nový editor, uľahčuje upravovanie snímok

Príchod vylepšeného rozhrania s nástrojmi pre upravovanie snímok v aplikácii Google Fotky očakávame od augusta, kedy ho odhalila blogerka Jane Manchun Wongová.

Príchod vylepšeného rozhrania s nástrojmi pre upravovanie snímok v aplikácii Google Fotky očakávame od augusta, kedy ho odhalila blogerka Jane Manchun Wongová.

Nový editor v aplikácii Google Fotky sa od dnešného dňa postupne zobrazuje všetkým používateľom zariadení s operačným systémom Android, ako informuje Google vo svojom blogu.

Viac priestoru dostáva strojové učenie, ktoré v rámci odporúčaní navrhne automatickú úpravu tej či onej fotografie. Vylepší jas, kontrast alebo napríklad aplikuje portrétový efekt.

Inteligentný softvér rozpozná, čo sa na fotke nachádza a podľa toho ju upraví. Či už ide o spomínaný portrét, západ slnka, krajinu a podobne. Automaticky vylepšenú fotku môže používateľ ďalej upravovať podľa vlastných preferencií.

Oveľa lepšie pôsobí prepracované rozhranie pre manuálne editovanie fotiek. Jas, kontrast, sýtosť, teplota farieb, vyváženie bielej, rozostrenie… Všetko sa nastavuje prostredníctvom rozmernejších ovládačov s horizontálnym posúvaním.

Google Fotky

Niektoré funkcie sú dostupné len pre zariadenia Google Pixel. Ide napríklad o simulované umelé osvetlenie pri portrétových fotografiách. Väčšina inovácií je ale určená pre všetkých používateľov aplikácie Google Fotky.

Google uvádza, že všetky zmeny v rozhraní aplikácie Fotky rozširuje od dnešného dňa. Proces prebieha postupne, preto môže nejaký čas trvať, kým sa vynovený editor objaví vo vašej aplikácii.

Vlastníci iOS zariadení si musia na aktualizáciu počkať dlhšie.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať