AppleTV začína podporovať prehrávanie YouTube videí v 4K rozlíšení

TV box AppleTV je na trhu tri roky a už od svojho uvedenia podporuje prehrávanie videí v 4K rozlíšení z väčšiny služieb. Výnimkou bolo iba YouTube.

Multimediálny TV box AppleTV je na trhu tri roky a už od svojho uvedenia podporuje prehrávanie videí v 4K rozlíšení z väčšiny služieb. Výnimkou bol iba YouTube.

Cestu k vyššiemu rozlíšeniu blokoval kodek VP9, ktorý Google uprednostňuje pri všetkých YouTube videách s rozlíšením vyšším ako 1080p. Procesor A10X, ktorý je osadený v boxe AppleTV, toto kódovanie nepodporuje.

Poradiť si s ním musí softvér, buď priamo aplikácia YouTube, alebo aktualizovaný tvOS. Vyzerá to, že výrobca tento problém konečne vyriešil. Používatelia na fóre Reddit zdieľajú snímky obrazovky, ktoré dokazujú, že AppleTV už zvláda prehrávať 4K videá z YouTube.

Foto: Reddit

To je určite výbornou správou, no predsa len existujú isté obmedzenia. Vyzerá to, že podpora vysokého rozlíšenia je limitovaná na videá s 24/30 PFS. Obsah s plynulejším snímkovaním 60 FPS sa prehráva v kvalite 1440p. Aj to je ale lepšie ako nič.

TIP REDAKCIE
Trump chystá vlastnú sociálnu sieť: TRUTH Social môže prísť už v roku 2022!

Okrem toho musíme zabudnúť na HDR. Spracovanie YouTube obsahu s vysokým dynamickým rozlíšením by zrejme potrebovalo ďalší výpočtový výkon, s ktorým môže mať tri roky starý procesor Apple A10X problém.

Apple o podpore 4K videí z YouTube informoval na svojich stránkach už v júni. HDR ale v tomto kontexte nespomína. Podľa dostupných informácií prebieha aktualizácia na strane servera. Niektorí používatelia AppleTV si preto musia na 4K YouTube videá ešte nejaký čas počkať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať