Adobe Illustrator je dostupný pre tablety iPad. Pre iPhone vývojári pripravili aplikáciu Fresco

Spoločnosť Adobe predstavila na svojom virtuálnom online podujatí „MAX 2020“ niekoľko zaujímavých noviniek týkajúcich sa mobilných zariadení a softvéru. 

Spoločnosť Adobe predstavila na svojom virtuálnom online podujatí „MAX 2020“ niekoľko zaujímavých noviniek týkajúcich sa mobilných zariadení a softvéru. 

Vývojári pripravili mobilnú verziu programu Adobe Illustrator, ktorá je špeciálne optimalizovaná pre tablety Apple iPad a dotykové pero Apple Pencil.

Mobilná verzia programu používaného na tvorbu vektorovej grafiky má podľa slov výrobu obsahovať takmer všetky funkcie, na ktoré sú používatelia zvyknutí z počítačovej verzie. Aplikácia sa už dá stiahnuť z obchodu Apple App Store.

Foto: Adobe

Grafici za ňu musia po 30-dňovom bezplatnom skúšobnom období platiť 10,99 eur mesačne. Pokiaľ si ale predplácajú balíček Creative Cloud, Illustrator vo verzii pre iPad si môžu stiahnuť a používať bezplatne.

Ďalšou novinkou je mobilná aplikácia Adobe Fresco, ktorá bola predstavená v minulom roku pre tablety iPad. Teraz sa konečne dostáva aj do smartfónov iPhone. Adobe Fresco je kreatívnou aplikáciou, ktorá slúži na kreslenie.

TIP REDAKCIE
Samsung mal posunúť predstavenie Exynos 2200. Dôvody sú nejasné

Adobe uvádza, že Fresco pre iPhone má rovnaké funkcie ako Fresco pre iPad. Zmenou prešlo len užívateľské prostredie aplikácie, ktoré berie ohľad na odlišný formát obrazovky smartfónov.

Foto: Adobe

Aplikácia Fresco je dostupná v aktualizovanej verzii 2.0 (rovnako pre iPad a Windows), v ktorej pribudlo pár nových funkcií a nástrojov.

„Prináša najrozsiahlejšiu kolekciu vektorových a rastrových štetcov na svete s novými revolučnými dynamickými štetcami, vďaka čomu poskytuje možnosti celkom prirodzeného maľovania a kreslenia. Je určená pre umelcov, ilustrátorov, animátorov, návrhárov a všetkých, ktorí chcú objaviť (alebo znovuobjaviť) radosť z maľovania a kreslenia“, uvádza Adobe.

Aplikácia sa dá vyskúšať na 30 dní bezplatne. Následne je spoplatnená sumou 11,99 eur mesačne. Aj v tomto prípade platí, že je k dispozícii pre predplatiteľov komplexného balíka Creative Cloud.

Všetky detaily nájdete na stránke spoločnosti Adobe.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať