adobe fresco 2

Adobe Fresco: Nová aplikácia poteší všetkých umelcov a kreatívne duše

Spoločnosť Adobe oficiálne ohlásila novú aplikáciu s názvom Fresco, ktorá padne vhod všetkým užívateľom, ktorí radi kreslia a maľujú či už z profesionálneho zámeru alebo ako hobby.

Spoločnosť Adobe oficiálne ohlásila novú aplikáciu s názvom Fresco, ktorá padne vhod všetkým užívateľom, ktorí radi kreslia a maľujú či už z profesionálneho zámeru alebo ako hobby. 

Adobe Fresco napodobňuje techniku nástennej kresby používanú v dávnej minulosti hlavne v Taliansku, v rámci ktorej umelci vytvárali svoje diela na mokrej omietke. Obrazy museli dokončiť skôr, ako omietka zaschne.

Od tejto techniky je nakoniec odvodený aj názov samotnej aplikácie.

Interaktívne štetce v aplikácii budú reflektovať maľbu akvarelovými farbami a olejom, pričom bude k dispozícii aj virtuálna voda, ktorá poslúži pre miešanie farieb. Chýbať ale nebudú ani vektorové a rastrové nástroje pre tvorbu kresieb.

malba
Kresba Paula Trania vytovrená v aplikácii Adobe Fresco

Funkčne ide o akú si kombináciu nástrojov z aplikácií Illustrator Draw a Photoshop Sketch. Podporované budú súbory z aplikácie Photoshop a export do formátu PDF. Adobe Fresco bude bezplatnou aplikáciou, ktorá si do konca tohto roka nájde cestu do tabletov iPad s podporou dotykového pera Pencil.

TIP REDAKCIE
VIANOCE 2021: Orange ukázal vianočnú ponuku. Toto všetko sa mení!

adobe

Neskôr si bude aplikácia rozumieť aj s inými zariadeniami, ktoré pracujú s dotykovými perami. Na um prichádza hlavne S Pen kórejského Samsungu. Adobe Fresco ocenia profíci, ktorí dokážu pracovať aj s vrstvami, maskami či inteligentným výberom.

Naopak, pre hobby kresličov a napríklad deti bude po ruke zjednodušený režim. Ak vlastníte iPad s dotykovým perom Pencil, môže sa k vám aplikácia dostať v predstihu ako beta verzia. Stačí sa zaregistrovať TU.

Total
88
Zdieľaní
Total
88
Zdieľať