Smartfón s otočným displejom: Netradičný LG Wing sa svetu ukáže 14. septembra

Juhokórejský výrobca LG rád experimentuje vo svete smartfónov s netradičnými riešeniami. Hoci zatiaľ nemá v ponuke skladací smartfón s ohybnou obrazovkou, odvážne nápady mu nechýbajú.

Juhokórejský výrobca LG rád experimentuje vo svete smartfónov s netradičnými riešeniami. Hoci zatiaľ nemá v ponuke skladací smartfón s ohybnou obrazovkou, odvážne nápady mu nechýbajú.

Ten najnovší sa nazýva LG Wing. Ide o smartfón s dvomi obrazovkami, z ktorých jedna sa dokáže otočiť tak, aby ponúkla zobrazenie obsahu v režime na šírku. Pod ňou je uložený menší, sekundárny displej v štandardnej orientácii na výšku.

Jedinečné konštrukčné prevedenie vzniklo v rámci projektu LG Explorer Project, ktorý sa podľa slov výrobcu zameriava na „objavovanie nových spôsobov interakcie s mobilnými zariadeniami“.

LG Wing
Foto: Mashable

Ako dve obrazovky využiť? Napríklad pri hraní hier, spustenej navigácii počas šoférovania, prehrávaní hudby, sledovaní videí, práci s dokumentmi a podobne. Na každej obrazovke sa môže zobrazovať iný obsah.

Napr. pri navigácii sa na hlavnom displeji zobrazí veľká mapa a na sekundárnej obrazovke ovládače pre prepínanie hudby alebo prijatie hovoru. Inak bude LG Wing vyzerať v bežnom používateľskom režime ako akýkoľvek iný smartfón s jednou obrazovkou.

TIP REDAKCIE
BLUETTI AC200MAX a AC300: Špičkové prenosné elektrocentrály smerujú do Európy!
LG Wing
Foto: Android Authority

Obe obrazovky by mali byť dostatočne štíhle na to, aby si zariadenie zachovalo štandardné rozmery a vzhľad. Smartfón by mal poháňať čispet Snapdragon 765 s 5G pripojením, čím sa zaradí do vyššej strednej triedy.

Ak ho výrobca uvedie do maloobchodného predaja, cena nemusí byť vzhľadom na netradičnú koncepciu najnižšia.

Všetky podrobnosti sa v každom prípade dozvieme oficiálnou cestou už 14. septembra. LG novinku predstaví prostredníctvom živého vysielania na YouTube, ako informuje vo svojej správe. Live stream odštartuje o 16. hodine nášho času na tejto adrese.

Ak sa vám zdá koncepcia LG Wing akási povedomá, nemýlite sa. LG použil otočnú obrazovku so svojich mobilných telefónoch LG LU1400 (2008) či LG LB1500 (2006), ktoré vznikli dávno pred érou moderných smartfónov.

Aj po rokoch pôsobia zaujímavo. Vtedy im samozrejme dominovala hardvérová klávesnica, malé obrazovky so širokými rámikmi a hrubá konštrukcia z plastu.

LG LB1500
LG LU1400

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať