Elon Musk sa v Nemecku stretol so šéfom VW: Zašoféroval si VW ID.3, chýbal mu výkon

Elon Musk si vo svojom mimoriadne nabitom rozvrhu minulý týždeň našiel miesto na návštevu Európy. Spravil to hneď z niekoľkých dôvodov.

Elon Musk si vo svojom mimoriadne nabitom rozvrhu minulý týždeň našiel miesto na návštevu Európy. Spravil to hneď z niekoľkých dôvodov.

Prišiel skontrolovať práce na nemeckej fabrike Gigafactory, zastavil sa aj v spoločnosti CureVac, ktorá vyvíja RNA tlačiarne určené pre výrobu vakcíny na COVID-19 a okrem toho sa stretol aj so šéfom VW Group, Herbertom Diessom.

Ten na svojom LinkedIn profile zverejnil video, ako spolu šoférujú nový elektromobil VW ID.3. Ide o naozaj netradičné stretnutie, keď šéf jednej automobilky natešene čaká na svoju konkurenciu, aby vyskúšal ich novinku. Elon Musk však kritikou nešetril, čo vyplýva aj zo slov Diessa.

Ďakujeme za návštevu, Elon! Dúfam, že sa ti toto video bude páčiť. Šoférovanie VW ID.3 som si s tebou naozaj užil. Nepáčil sa ti chýbajúci krútiaci moment pri vyšších rýchlostiach. Povedal som ti – „To, že si na pristávacej dráhe ešte neznamená, že s autom musíš odletieť – nie je to športové auto.“ Na tieto účely máme  Porsche Taycan, ktorý by si mohol vyskúšať. Teším sa na naše ďalšie stretnutie!“ píše šéf VW.

TIP REDAKCIE
Motorola chystá ultimátne delo: Ponúkne 200 Mpx objektív a 125 W nabíjanie!

Poznamenáme, že VW ID.3 má výkon 150 kW.

Diess zároveň Muskovi poďakoval za odštartovanie elektrickej revolúcie v automobilovom priemysle. Musk na oplátku poprial Volkswagenu veľa šťastia. Poznamenal tiež, že VW má všetko pre to, aby bola na poli elektromobilov úspešná.

Elon Musk mal možnosť obzrieť si elektromobily VW ID.3 a najnovší ID.4. So šéfom VW sa stretol nečakane, jeho súkromné lietadlo Gulfstream G650 odletelo z letiska Berlin Schönefeld o 21:17 a už o 26 minút pristálo na letisko Braunschweig, kde ho čakal Diess.

Diess len pred niekoľkými hodinami pod pôvodný príspevok pridal komentár, v ktorom vysvetľuje, že spolu s kolegami otestoval Tesla Model Y. Povedal, že Model Y je pre VW predloha v niekoľkých smeroch. Spomenul napríklad používateľský zážitok, možnosť aktualizácií, funkcií, výkonu a ďalších.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať