Samsung práve spustil testovanie One UI 3 a Android 11!

K prvej verzii majú prístup len vývojári z vybraných krajín.

1

Po dokončení finálnej verzie Android 11 sa do práce na novej verzii operačného systému pustili azda všetci veľkí výrobcovia. Zatiaľ čo Pixely od Google a pár ďalších vyvolených zariadení si už Android 11 užíva, zvyšok ľudí musí čakať.

Samsung okrem aktualizácie na Android 11 pracuje aj na novej verzii grafickej nadstavby One UI 3. O informácie sa podelil na svojom webe, kde ohlásil beta testovanie. Zapojiť sa môžu záujemcovia z Južnej Kórey, USA, Číny, Nemecka, Poľska a Veľkej Británie.

Beta test je momentálne limitovaný len pre vývojárov, ktorí si môžu na novej verzii vyskúšať svoje aplikácie a prípadne ich optimalizovať pre maximálny výkon. Spraviť tak zatiaľ môžu na zariadeniach radu Galaxy S20, konkrétne teda Galaxy S20, S20+Galaxy S20 Ultra v 4G aj 5G verziách.

Očakáva sa však, že sa do testovania pridajú aj telefóny radu Galaxy Note20, no až po tom, ako sa testovanie posunie do verejnej fázy. O tom, čo presne One UI 3 prinesie zatiaľ nevieme. Je však pravdepodobné, že Samsung podobne ako pri One UI 2.0 prinesie dizajnové aj funkčné zmeny.