Samsung predstavil Galaxy Tab Active 3, tablet stvorený pre tie najnáročnejšie podmienky

Je určený pre vášnivých dobrodruhov alebo kohokoľvek, kto preferuje odolnosť pred špičkovými špecifikáciami či najmodernejšími technológiami.

Samsung obohatil svoje portfólio robustných tabletov o nový produkt. Nesie názov Galaxy Tab Active 3 a je určený pre vášnivých dobrodruhov alebo kohokoľvek, kto preferuje odolnosť pred špičkovými špecifikáciami či najmodernejšími technológiami. Na novinku upozornila publikácia 9to5Google.

Tablet je vyrobený tak, aby vydržal v tých najnáročnejších podmienkach, o čom svedčí aj jeho dizajn. Záujemcovia sa môžu tešiť na extrémne hrubé rámiky a pevnú ochrannú vrstvu, vďaka čomu je displej chránený pred pádmi z výšky až 1,5 metra.

Galaxy Tab Active 3 je vybavený 8-palcovým LCD displejom s rozlíšením 1 920 x 1 200 pixelov. A keďže je toto zariadenie určené pre používanie v náročných podmienkach, displej reaguje aj v prípade, ak má užívateľ nasadené hrubé pracovné rukavice.

via 9to5Google

V interiéri tabletu možno nájsť čipset Exynos 9810, ktorému asistujú 4 GB operačnej pamäte a 128 GB rozšíriteľného úložiska. Pod kapotou sa ďalej nachádza aj batéria s kapacitou 5 050 mAh, ktorú užívateľ môže v prípade potreby vlastnoručne vymeniť.

TIP REDAKCIE
Jedlo doručené robotom? Uber načrtol budúcnosť donáškových služieb

Čo sa týka optiky, Galaxy Tab Active 3 ponúka 13 Mpx zadný a 5 Mpx predný fotoaparát.

via 9to5Google

Keďže ide o odolný tablet, výrobca nezabudol ani na certifikáciu IP68. Taktiež stojí za zmienku, že prichádza spolu s inteligentným perom S Pen a tlačidlom Active Key, ktoré slúži na aktiváciu rôznych programov, aplikácií či Push-to-Talk funkcií.

Po softvérovej stránke zariadenie poháňa operačný systém Android 10. Aktualizácie na Android 11 by sa mal dočkať v priebehu nasledujúcich mesiacov.

Galaxy Tab Active 3 je na vybraných trhoch dostupný už dnes, do ďalších regiónov dorazí s postupom času. Žiaľ, o jeho maloobchodnej cene zatiaľ nemáme žiadne bližšie informácie.