robotizacia

Elon Musk: Tesla v roku 2030 ročne vyrobí 20 miliónov elektromobilov. 50x toľko, ako minulý rok

Známy vizionár Elon Musk svojej automobilke Tesla verí. Do roku 2030 chystajú masívne zvyšovanie výrobných kapacít. Elektromobil sa ujde každému.

Známy vizionár Elon Musk svojej automobilke Tesla verí. Výrobca azda najznámejších elektromobilov má veľké plány, ktorých súčasťou je aj výrazné navýšenie výrobných kapacít. Vyplýva to z vyjadrení Muska na Twitteri.

Tesla v roku 2030 pravdepodobne bude vyrábať 20 miliónov elektromobilov ročne,“ povedal Musk na Twitteri. Uviedol, že pre dosiahnutie takéhoto cieľu bude „nutné dodržiavanie bezchybného nasadenia nových riešení“.

Ak by sa jeho odvážny plán skutočne vydaril, znamenalo by to vyrobenie 50-násobku elektromobilov, ktoré firma expedovala minulý rok. V roku 2019 totiž vyrobili 367 500 elektromobilov, o 50 % viac než v roku 2018, informuje Business Insider. V poslednom štvrťroku 2019 (október – december) automobilka vyrobila rekordných 105 000 vozidiel.

Musk zároveň predpokladá, že o sedem rokov budú všetky automobilky trh zásobovať viac ako 30 miliónmi elektromobilov ročne. Vysvetlil, že dosiahnutie takéhoto čísla je možné aj o 5 rokov, no nie je to veľmi pravdepodobné.

Tesla, podobne ako ostatné automobilky, momentálne bojuje s nižším záujmom o nové vozidlá. Pokles predajov má na svedomí koronakríza, ktorá zasiahla firmy po celom svete. Musk pritom len nedávno investorov informoval o ďalších plánoch Tesly, medzi ktorými má byť aj plne autonómny elektromobil s cenovkou len 25 000 dolárov. Firma okrem toho vyvíja nový typ batérií s dlhšou životnosťou a nižšou cenou, ktoré majú nasadiť v roku 2022.

TIP REDAKCIE
Uber si od zákazníka vypýtal 600 dolárov: Na 9 hodín uviazol v zápche
Total
36
Zdieľaní
Total
36
Zdieľať