Samsung Galaxy Tab Active Pro oficiálne: Robustný tablet do tých najextrémnejších podmienok

IFA má pre nás ďalší klenot.

1
SlashGear

Od posledného vydania robustného tabletu značky Samsung ubehli už dva roky. Juhokórejský gigant sa však túto skutočnosť rozhodol pozmeniť, o čom svedčí čerstvo predstavený model Galaxy Tab Active Pro, píše GSMArena.

Robustný tablet je vybavený 10-palcovým displejom s rozlíšením 1 920 x 1 200 pixelov a jasom 500 nitov, čo sú skvelé parametre aj pre dostupný režim DeX, vďaka ktorému môžete z tabletu vyčarovať pracovnú stanicu.

Galaxy Tab Active Pro je tablet do tých najextrémnejších podmienok. Vďaka ľahko dostupnému S Pen, ktorý môžete nájsť zastrčený v ľavom hornom rohu, môžete s tabletom narábať aj v hrubých pracovných rukaviciach, pričom problém nemá dokonca ani s mokrými rukami.

GSMArena

V prípade odolnosti tabletu hovoríme o certifikácii IP68, vďaka čomu je odolný voči prachu aj vode. Čo sa týka konštrukčnej odolnosti, tablet vďaka certifikácii MIL-STD-810G zvládne pád z výšky 1,2 metra.

4 GB RAM, 64 GB úložisko a 7 600 mAh batéria

Presuňme sa teraz k hardvérovým špecifikáciám. Galaxy Tab Active Pro je vybavený 4 GB operačnej pamäte RAM a 64 GB interným úložiskom, ktoré si môžete rozšíriť prostredníctvom microSD až do 512 GB.

Čo sa čistého výkonu týka, tam tablet, bohužiaľ, nespadá do kategórie vlajkových lodí. O všetky procesy sa postará procesor Snapdragon 710.

GSMArena

Skvelé parametre ďalej dopĺňa gigantická 7 600 mAh batéria, ktorú máte v prípade potreby možnosť vymeniť. Čo sa týka technológie rýchleho nabíjania, o tej sa Samsung rovnako ako o čipsete, nevyjadril.

Keďže hovoríme o robustnom tablete určeného predovšetkým na prácu, fotoaparáty nemôžeme pokladať za niečo, čím by sa novinka vyznačovala. Galaxy Tab Active Pro teda ponúka 13 Mpx zadný a 8 Mpx predný senzor.

GSMArena

Tablet debutuje 1. októbra, a to na území Nemecka, kde sa bude predávať za 600 eur. Dostupná bude taktiež aj verzia s LTE konektivitou, za ktorú si však budete musieť zaplatiť o 70 eur viac. Gigant taktiež sľubuje, že tablet bude softvérové aktualizácie získavať po dobu 4 rokov.