Pri Galaxy S20 FE to nekončí. Samsung bude s “Fan Edition” smartfónmi pokračovať aj v najbližších rokoch

Zariadenie je skvelým kompromisom medzi kvalitou a cenou. A čo je najlepšie? Podľa všetkého sa v blízkom období dočká viacerých súrodencov.

Samsung včera oficiálne predstavil svoj nový Galaxy S20 FE. Reč je o vynikajúcom smartfóne, ktorý výrobca navrhol na základe spätnej väzby svojich fanúšikov. Vyznačuje sa napríklad kvalitným displejom s vysokou obnovovacou frekvenciou, troma zadnými fotoaparátmi, výkonným čipsetom a veľmi sympatickou cenovkou.

Zariadenie je tak skvelým kompromisom medzi kvalitou a cenou. A čo je najlepšie? Pri ňom to nekončí.

Ako píše server GSMArena, Samsung potvrdil, že “FE” edície svojich vlajkových lodí bude vydávať aj naďalej, resp. aj v ďalších rokoch. Galaxy S20 FE sa teda možno už v blízkej budúcnosti dočká viacerých súrodencov.

Prečo “Fan Edition”?

Označenie “FE” (Fan Edition) zrejme môžeme brať aj ako iné pomenovanie pre odľahčenú verziu – “Lite”. S druhým spomenutým označením sme sa v posledných rokoch stretávali u viacerých výrobcov, vrátane Samsungu. Prečo sa teda juhokórejský výrobca rozhodol telefón pomenovať Galaxy S20 FE a nie Galaxy S20 Lite?

Odpoveď je jednoduchá. Označenie “Lite” patrí tým verziám smartfónov, ktoré majú vďaka odľahčenej výbave aj nižšiu cenovku. Označenie “Fan Edition” vzniklo pre to, aby mohol výrobca dať svojim fanúšikom to, po čom túžia, za cenovku, ktorá im vyhovuje.

TIP REDAKCIE
Xiaomi sa opäť prekonáva: Xiaomi 11T prichádza na Slovensko, za 499 € získaš špičkový telefón!

Na druhú stranu – označenie “FE” vyzerá lepšie, než “Lite”, no nie?

Nech už je ale názov aký chce, nič to nemení na skutočnosti, že Galaxy S20 FE je skutočne výnimočný smartfón. Podrobnejšie sme jeho výbavu rozobrali v samostatnom článku.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať