Najrýchlejší sedan? Lucid Air sa pochválil rekordným šprintom na 1/4 míle

Automobilka Lucid Motors o pár dní predstaví svetu elektromobil Lucid Air, o ktorom sa hovorí od roku 2016. Sériová výroba je naplánovaná na rok 2021.

Americká automobilka Lucid Motors o pár dní predstaví svetu elektromobil Lucid Air, o ktorom sa hovorí od roku 2016. Sériová výroba je naplánovaná na začiatok roka 2021.

Lucid Motors 9. septembra 2020 odprezentuje finálny dizajn exteriéru a interiéru, podrobnosti o špecifikácii, jednotlivé konfigurácie a cenu tohto luxusného sedanu poháňaného elektrinou.

Elektromobil Lucid Air sprevádza niekoľko pozoruhodných údajov. Napríklad výkon 1080 koní, zrýchlenie z nuly na stovku za približne 2,5 sekundy alebo dojazd na úrovni 830 kilometrov, uvádza Autoblog.

Tieto čísla sa s najväčšou pravdepodobnosťou týkajú najvýkonnejšej verzie, ktorá bude mať 113 kWh batériu a dva elektromotory. Automobilka sa pred oficiálnym predstavením pochopiteľne snaží získať čo najväčšiu pozornosť, preto dúfame, že nepreháňa.

Lucid Air
Foto: whichelectriccar.com

Lucid Motors najnovšie zverejnil na svojom YouTube video zo šprintu štvrť míle, ktorý Lucid Air zvládol za rekordný čas 9,9 sekundy. Automobilka svoj výtvor opisuje ako „najrýchlejší produkčný sedan“.

TIP REDAKCIE
Cybertruck tento rok nepríde: Tesla má spustiť výrobu začiatkom 2023

Pozorné oko si všimne, že sa Lucid Air postavil na šprint spolu s elektromobilom Tesla Model S. V závere sa dokonca mihne Porsche Taycan, čo je skutočne silný súper.

Šprint na štvrť míle je klasickou automobilovou disciplínou, ktorá je obľúbená hlavne v Amerike. Pre úspech na trhu však toho bude elektromobil potrebovať viac ako len poriadne zrýchlenie.

Predstavenie elektromobilu prebehne online. Sledovať sa dá naživo. Ak zohľadníme časový posun, live stream sa spustí z 9. na 10. septembra o 1:00 hodine v noci. Vo vybraných európskych krajinách sa dá Lucid Air dokonca predobjednať. Záloha je 900 eur.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať