Fotky a videá z Facebooku môžete jednoducho presunúť aj na Dropbox

Ak sa sociálnej sieti Facebook pôsobíte dlho a aktívne, zrejme máte vo svojom profile uloženú slušnú zbierku fotografií a videí. Je vhodné si ich zálohovať.

Ak sa sociálnej sieti Facebook pôsobíte dlho a aktívne, zrejme máte vo svojom profile uloženú slušnú zbierku fotografií a videí. Je vhodné si ich zálohovať do počítača alebo cloudu.

Facebook na takéto riešenie myslel. V marci tohto roka sprístupnil užívateľsky jednoduchý nástroj, prostredníctvom ktorého dokážete fotky a videá (ich kópiu) z Facebooku presunúť do cloudu Google Fotky.

Všetky svoje obrazové spomienky a zážitky môžete mať tým pádom uložené na jednom mieste. Nástroj padne vhod aj tým používateľom, ktorí sa rozhodnú sociálnu sieť nadobro opustiť a svoj profil vymazať.

Google Fotky patria medzi najlepšie služby pre zálohovanie, zdieľanie a upravovanie fotografií. Je však jasné, že túto službu nepoužíva každý. Facebook sa teraz rozhodol vyhovieť tým používateľom, ktorí uprednostňujú populárny cloud Dropbox alebo menej známy Koofr.

Facebook

Postup pre prenos súborov je rovnaký ako v prípade Google Fotiek. Stačí prejsť na túto adresu, kde sa prihlásite svojim Facebook heslom. Kliknete na „Vybrať cieľ“, zvolíte napr. Dropbox a vyberiete si, či chcete presunúť fotky, alebo videá. Naraz to nejde.

TIP REDAKCIE
Call of Duty iba pre Xbox? Nič také, ubezpečuje šéf platformy

Najskôr teda spustíte prenos fotiek a potom celý postup zopakujete s videami. V poslednom kroku celú operáciu potvrdíte.

Prenos fotiek a videí prebieha šifrovanou cestou a na pozadí, ako uvádza Dropbox. Facebook tak môžete zatvoriť a vyčkať na upozornenie o úspešnom dokončení migrácie. Kópie fotiek a videí sa v cloude uložia do samostatného priečinku s príslušným označením.

Celý proces je nenáročný a zvládne ho skutočne každý. Pokiaľ máte na Facebooku veľa fotiek a videí, presúvanie obsahu nejaký čas potrvá.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať