Unikajú nové informácie o Huawei Mate 40, týkajú sa predných fotoaparátov

Základný model vraj ponúkne jeden predný snímač. Top-end verzie majú byť vybavené pilulkovým výrezom s dvoma fotoaparátmi.

Huawei nám už (dúfajme) onedlho predstaví novú sériu vlajkových lodí, konkrétne Mate 40. Minuloročné modely boli predstavené v septembri, tentokrát sa však veci zrejme budú mať trochu inak.

O zariadeniach sme sa v priebehu posledných týždňov už čo-to dozvedeli, stále však nevieme všetko. Najnovšie informácie, ktoré zverejnil renomovaný informátor Digital Chat Station, sa týkajú predných fotoaparátov. Upozornil na ne server Gizchina.

Rad Mate 40 má pozostávať z troch zariadení, Mate 40, Mate 40 Pro a Mate 40 Pro+. Základný model vraj ponúkne jeden predný snímač. Top-end verzie majú byť vybavené pilulkovým výrezom s dvoma fotoaparátmi.

Informátor uvádza, že v prípade Mate 40 Pro ich úlohu zohrá objektív Sony IMX588 po boku ToF snímača Sony IMX516.

Čo zadná strana?

Séria má ponúknuť 50 Mpx senzor Sony IMX700, ktorý možno nájsť aj v tele Honor 30 Pro+. Predošlé úniky odhalili, že zadný foto modul Mate 40 Pro bude mať tvar kruhu. Domovom bude pre celkovo štyri objektívy. Štandardná verzia, Mate 40, vraj ponúkne len tri.

TIP REDAKCIE
Existoval na Marse život? NASA prekvapivo prichádza s kurióznym objavom!
Zdroj: tech.sina.com.cn (via Gizmochina)

Ostatné známe informácie

Mate 40 má doraziť so 6,67-palcovým zahnutým displejom s obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Na zadnej strane nájdeme 50 Mpx hlavný snímač, 20 Mpx širokouhlý senzor a 8 Mpx teleobjektív. Vybavený vraj bude aj modulom pre laserové automatické zaostrovanie.

V rámci Mate 40 Pro a Mate 40 Pro+ máme očakávať 90 Hz displeje od LG a BOE. Po softvérovej stránke ich má poháňať kombinácia EMUI 11 a Android 11. Základný model dorazí s EMUI 10.

Interiér očakávaných zariadení má obsahovať čipset Kirin 9000/Kirin 9000E a 4 300/4 600/5 000 mAh batériu. Čím špičkovejší model, tým väčšia batéria.

Zatiaľ však ide len o únik, preto uvedené informácie nemusia odrážať skutočné plány spoločnosti.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať