Apple

So 120 Hz displejmi pre iPhone 12 to nevyzerá dobre. Apple má chýbať kľúčová súčiastka

Apple má dve možnosti. Môže počkať, čo by znamenalo ďalšie oneskorenie debutu iPhone 12, alebo pokračovať podľa pôvodného plánu.

Apple nám má počas jesene predstaviť svoje najnovšie iPhony. O pripravovanej sérii známej ako iPhone 12 sme v priebehu posledných mesiacov počuli už dosť, v jednej oblasti však stále nemáme úplne jasno. Reč je o vyššej obnovovacej frekvencii.

Zatiaľ čo niektorí tvrdia, že výkonnejšie modely z očakávanej série ponúknu displeje so 120 Hz obnovovacou frekvenciou, iní predpokladajú presný opak, a teda že smartfóny dorazia so základnou 60 Hz obnovovacou frekvenciou.

Pravdu majú obidve skupiny, teda aspoň čiastočne. Apple má možnosť získať 120 Hz panely, no to nestačí. Potrebuje totiž aj špeciálne integrované obvody. Tie však tak ľahko získať nevie, informuje publikácia Pocketnow.

Apple má dve možnosti

Podľa Rossa Younga, CEO spoločnosti Display Supply Chain Consultants, má Apple dve možnosti. Môže počkať na potrebné súčiastky, čo by znamenalo ďalšie oneskorenie debutu iPhone 12, alebo pokračovať podľa pôvodného plánu a použiť štandardnú obnovovaciu frekvenciu.

Ak ste čakali dobrú správu, sklameme vás. Apple sa totiž údajne plánuje obrátiť na druhú možnosť. Tento rok sa teda zrejme iPhonov so 120 Hz displejmi nedočkáme.

TIP REDAKCIE
Elektromobil od Xiaomi? Výroba sa rozbehne v roku 2024

Na oficiálne stanovisko si však zrejme ešte budeme musieť chvíľu počkať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať