AKTUÁLNE: Orange má obrovský výpadok internetu. Nejde na celom Slovensku

Ak vám dnes nefunguje internet a ste zákazníkmi Orange, nie ste sami.

Ak využívate optické služby Orange a nejde vám dnes internet, nie ste sami. Operátor momentálne bojuje s obrovským výpadkom optickej infraštruktúry na celom Slovensku, informoval o tom na svojom Facebooku.

Informácie od zákazníkov Orange však naznačujú, že problémy mohli postihnúť aj ďalšie služby, ako napríklad VDSL. Viac informácií momentálne nemáme, TECHBYTE už oslovil operátora so žiadosťou o ďalšie informácie.

Aktualizované ku 29.9. o 21:42 o stanovisko Orange:

Výpadok sa týka DSL a optického internetu v rôznych oblastiach Slovenska a ovplyvnená je iba časť zákazníkov. Dôvodom je problém na úrovni DNS serverov. Aktuálne sme prijali dočasné riešenie (odporučenie nastaviť na zariadení dočasne DNS od Google 8.8.8.8). Na odstránení výpadku intenzívne pracujeme,“ uvádza PR koordinátorka v Orange, Ivica Hricová.

TIP REDAKCIE
NÁVOD ako zmeniť DNS a predísť ďalším problémom s internetom

Pôvodný článok

Vážení zákazníci, na území celého Slovenska evidujeme výpadok internetových služieb. Na odstránení problému intenzívne pracujeme, zároveň sa ospravedlňujeme za prípadné komplikácie,” vysvetľuje v príspevku.

[the_ad id=”16606″]

Operátor o výpadku informoval až o 16:15, no podľa dostupných informácií mal nastať už skôr. Niektorí komentujúci hovoria o tom, že im niektoré služby fungujú (YouTube), iné zas vôbec (HBO GO). Takýto problém zvykne byť spôsobený problémami s DNS nastaveniami, s ktorými mal Orange problém už pri poslednom výpadku.

Viac informácií momentálne zisťujeme. Ak ste zákazníkmi Orangeu a nefunguje vám aj niečo iné ako optický internet, napíšte nám to do diskusie nižšie.

Total
65
Zdieľaní
Total
65
Zdieľať