Nintendo údajne pripravuje novú konzolu s podporou pre 4K rozlíšenie

Nintendo údajne plánuje vydať novú konzolu Switch s vyšším výkonom a taktiež aj podporou pre vysoko kvalitné 4K rozlíšenie.
Nintendo Switch
Nintendo Switch (FOTO Lukáš Zachar)

Nintendo môže pripravovať novú konzolu, ktorá okrem vyššieho výkonu ponúkne aj podporu pre 4K rozlíšenie, píše server Wccftech.

S touto novinkou prichádza Takahashi Mochizuki z Bloomberg, ktorý nám aj v minulosti poskytol mnoho pravdivých informácií o konzolách z dielne Nintendo. Môžme ho teda označiť za overený zdroj.

Vyšší výkon aj rozlíšenie

Takahashi tvrdí, že Nintendo plánuje vydať novú konzolu Switch s vyšším výkonom a taktiež aj podporou pre vysoko kvalitné 4K rozlíšenie. Kompletné špecifikácie pripravovaného zariadenia však zatiaľ nie sú známe.

Ďalej uvádza, že konzola, ktorá môže debutovať ako Nintendo Switch Pro, dorazí spolu s niekoľkými hrami od viacerých štúdií. Zamerané majú byť na čo najširšiu škálu užívateľov. Konkrétne názvy titulov nám žiaľ neboli poskytnuté.

areajugones nintendo switch

O možnom debute novej konzoly Nintendo počúvame už dlhší čas. Štúdio je však na informácie o svojich plánoch na koniec tohto roka veľmi skromné, a tak toho zatiaľ vieme len veľmi málo.

Čo presne sa na nás chystá, teda nevieme. Podpora pre 4K rozlííšenie je však náznakom, že sa skutočne môžeme tešiť na výkonnú konzolu, ktorá bude držať krok s dobou i konkurenciou.

Total
2
Zdieľaní