apple watch

Apple Watch: Chystá sa presnejšie EKG a meranie saturácie krvi kyslíkom

Inteligentné hodinky Apple Watch vedia svojich používateľov upozorniť na možné zdravotné komplikácie, ktoré vyplývajú z nepravidelného srdcového rytmu.

Inteligentné hodinky Apple Watch vedia svojich používateľov upozorniť na možné zdravotné komplikácie, ktoré vyplývajú z nepravidelného srdcového rytmu.

Apple Watch dokázali zachrániť život niekoľkým ľuďom, o čom v minulom roku informoval napríklad Business Insider, CBS News a ďalšie médiá. Apple má v pláne zdravotné funkcie najpredávanejších hodiniek vylepšovať, ako vyplýva zo správy portálu 9to5mac.com.

Autori našli v zdrojovom kóde pripravovanej nadchádzajúcej verzie operačného systému iOS 14 zmienky o nových funkciách. Nová generácia hodiniek Apple Watch bude zrejme schopná merať nasýtenie krvi kyslíkom.

Nízka saturácia krvi kyslíkom môže poukazovať na ochorenie dýchacích ciest, na problémy so srdcom a ďalšie závažné zdravotné komplikácie. Ak hodinky zistia nízku hladinu kyslíka v krvi, používateľa na to okamžite upozornia.

V tejto chvíli sa nedá povedať, či dostanú túto funkciu formou aktualizácie aj staršie generácie hodiniek, menovite teda Apple Watch Series 4 a Series 5. Ich hardvér údajne dokáže merať hladinu kyslíka, no túto skutočnosť zatiaľ nikto nepotvrdil.

TIP REDAKCIE
Ľudia minuli na mobilné aplikácie 133 miliárd dolárov, najpopulárnejší je TikTok
apple watch series 5
lustr. foto: Apple

Apple podľa všetkého vylepší aj schopnosti elektrokardiografie (EKG), ktorá sleduje činnosť srdcového svalu. V prvom rade by malo byť EKG presnejšie. Aktuálne verzie hodiniek môžu zobrazovať nepresné hodnoty srdcového tepu v rozmedzí medzi 100 a 120 údermi za minútu.

Fanúšikovia inteligentných hodiniek od Apple by sa taktiež mali dočkať monitorovania kvality spánku, o ktorom sa povráva už dlhšie. Spolu s novou funkciou by mala byť predstavená aj samostatná aplikácia Spánok, v ktorej budú sústredené všetky informácie a zaznamenané merania.

Najnovšia verzia operačného systému WatchOS 7 by mohla byť sprístupnená niekedy na jeseň. Nové funkcie by mal výrobca prezentovať na júnovej konferencii WWDC 2020, ktorá ale zatiaľ oficiálne potvrdená nebola.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať