OnePlus naznačuje príchod Android 11, takéto zmeny máme očakávať

Dočkáme sa nového dizajnu užívateľského rozhrania, vylepšeného tmavého režimu a dokonca aj dlho očakávanej funkcie Always-on Display.

Renomovaný výrobca OnePlus zverejnil niekoľko snímok, ktoré nám ponúkajú náhľad na najväčšie zmeny, ktorých sa máme dočkať spolu s príchodom novej verzie operačného systému Android, konkrétne Android 11. Téme sa venuje server 9to5Google.

Prvou výraznou zmenou, ktorej sa majitelia OnePlus zariadení dočkajú, je obecné vylepšenie užívateľského rozhrania. Konkrétny spôsob, akým bude užívateľské rozhranie vylepšené, nám síce výrobca nepriblížil, no vyzerá to, že bude značne podobné One UI od Samsungu.

To znamená, že kľúčový obsah sa presunie do spodnej časti obrazovky, aby k nemu užívateľ mal o niečo jednoduchší prístup. Pete Lau tento dizajn označil ako “čerstvý”.

Ďalšou veľkou zmenou má byť implementácia “vylepšeného” tmavého režimu. Ani v tomto ohľade nám výrobca neposkytol žiadne bližšie detaily, no podľa všetkého pôjde o to isté prevedenie tmavého režimu, ktorého sme sa dočkali spolu s debutom OnePlus 7T. Jediným rozdielom bude, že tentokrát už nepôjde o experiment.

TIP REDAKCIE
Nový fenomén? Vlastný čipset plánuje aj Oppo, prísť môže už v roku 2023

AoD je späť

Ďalšou očakávanou novinkou, na ktorú sa nepochybne teší nemalé množstvo užívateľov, je funkcia AoD (Always-on Display). Tá sa už kedysi v prostredí OnePlus smartfónov nachádzala, avšak výrobca sa ju časom rozhodol úplne odstrániť. Túto tému sme vám viac priblížili v samostatnom článku.

Ľuďom však funkcia chýbala a pýtali si ju naspäť. Dopyt po jej opätovnej implementácii bol tak obrovský, že spoločnosť nemala inú možnosť, než svojej komunite vyhovieť.

 

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať